TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

TECHNIKALIA.TV – nakręcony technologicznie serwis na platformie TiViK

Z myślą o użytkownikach dekoderów ADB, EVIO Polska wprowadza nowy serwis na interaktywną platformę „Twój TiViK”. TECHNIKALIA.TV jest wideo-portalem o technologiach z dziedziny IT i telekomunikacji, na którym zamieszczane są recenzje sprzętu i gadżetów, premiery i testy urządzeń multimedialnych przeprowadzane przez doświadczonych testerów.

Informacyjno-rozrywkowa platforma „Twój TiViK” od ponad roku dostarcza swoim użytkownikom dodatkowe, darmowe treści na życzenie. Są wśród nich aktualności ze świata gier wideo, zwiastuny hitów kinowych oraz obrazy z ponad 100 kamer pogodowych rozmieszczonych w całym kraju. Dużą popularnością cieszy się oferta serwisu YouTube™ oraz dostęp do największego zbioru stacji radiowych RMFon.
Dzięki współpracy z wydawnictwem MIT MEDIA Group, właściciela Technikalia.tv, widz będzie miał szansę wzbogacić swoją wiedzę z zakresu nowych technologii, coraz bardziej obecnych w życiu każdego z nas. Opinie wyspecjalizowanych dziennikarzy z pewnością przyczynią się do rozstrzygnięcia decyzji zakupowych. Jednocześnie rozbudowany o technologiczny kontent „Twój TiViK” stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny pod kątem wartości dodanej do oferty operatora w odpowiedzi na rosnące wymagania współczesnego abonenta.
Tomasz Cieślak, Prezes Zarządu MIT MEDIA Group: „Już dzisiaj badania mediów wskazują, że coraz częściej odbiorcy sięgają do ściśle stargetowanego kontentu,  poprzez przeglądarki Internetowe lub dedykowane aplikacje. Stąd też decyzja o nawiązaniu współpracy z EVIO Polska i dystrybucja naszych treści w kilkunastu sieciach kablowych. To szansa dla nas, by zaistnieć z projektem również na ekranach telewizorów.”
„Twój TiViK” to przyjazny portal usług OTT, po którym nawiguje się za pomocą pilota dekodera. Interfejs jest czytelny i łatwy w obsłudze dla każdej grupy wiekowej. Wszystkie aplikacje dostosowane są do dużych ekranów telewizorów. Za pomocą jednego przycisku można przełączyć sposób wyświetlania odtwarzanych treści i wykorzystać całą przekątną telewizyjnego ekranu. Aplikacje pisane są w języku DVB-HTML i umożliwiają również dystrybucję premiowego kontentu filmowego zabezpieczonego za pomocą Marlin DRM.
Wprowadzenie serwisu ze świata nowinek technologicznych jest konsekwentną realizacją planu wzbogacenia platformy o polskie treści i kolejnym krokiem, by wesprzeć konkurencyjność partnerów EVIO w kierunku popularyzacji interaktywnej, nowoczesnej telewizji.

Informacja prasowa – Magdalena Jabłońska, EVIO Polska Sp. z o.o.

 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...