TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

T-Mobile z umową ze Światłowód Inwestycje

T- Mobile zawarł umowę ze Światłowód Inwestycje, co przełożyło się na zwiększenie zasięgów sieci. Firma zyskała dostęp do 730 tys. gospodarstw domowych. W sumie jest to już 4,7 mln gospodarstw w kraju.

T-mobile światłowód – zasięg

Światłowód Inwestycje jest największym, wyłącznie hurtowym i otwartym operatorem sieci światłowodowej w standardzie FTTH. Obecnie zarządza siecią światłowodową, która dociera do ponad 700 tysięcy gospodarstw domowych. W kolejnych latach ma zostać zbudowanych kolejnych 1,7 mln łączy światłowodowych. Planowane są głównie w tych miejscach, w których obecnie są problemy z dostępem do nowoczesnej sieci.

T- Mobile dzięki umowie zyska dostęp do całej obecnej i przyszłej sieci Światłowód Inwestycje.

– Dzięki nowej umowie będziemy docierać do 4,7 mln odbiorców, co oznacza że dysponujemy już drugim największym zasięgiem usług światłowodowych w kraju. W kolejnych latach, wraz z rozbudową sieci Światłowód Inwestycje, zasięg ten zwiększy do ponad 6 milionów gospodarstw domowych – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T‑Mobile Polska.

Źródło:t-mobile.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...