TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Szczyt Cyfrowy ONZ– IGF 2021 coraz bliżej

Szczyt Cyfrowy ONZ– IGF 2021 odbędzie się 6 grudnia 2021 r. w Katowicach. Za jego organizację odpowiada Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. 21 września odbyła się w Katowicach konferencja prasowana na temat tego wydarzenia i aktualnych przygotowań.

W konferencji wzięli udział Jarosław Wieczorek – wojewoda śląski, Beata Białowąs – członek zarządu województwa śląskiego, Mariusz Skiba – wiceprezydent Katowic, Marcin Stolarz – prezes zarządu PTWP Event Center oraz Krzysztof Szubert – pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021.

– W grudniu w Katowicach z gośćmi z całego świata porozmawiamy o transformacji cyfrowej, rozwoju gospodarek, regulacjach, kierunkach, nabywaniu kompetencji, nowych zawodach i technologiach – powiedział Krzysztof Szubert.

Do Polski przyjadą sekretarz generalny ONZ – António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej – Margrethe Vestager, a także ministrowie cyfryzacji ze świata, przedstawiciele biznesu czy działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

Wszyscy przez 5 dni będą dyskutować o sprawach europejskich i światowych z kręgu cyfryzacji. To na tym szczycie podejmowane będą decyzje co do przyszłości internetu.

Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United –  otwarty, wolny i niepodzielony internet.

Wstępny program można sprawdzić na stronie: https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2021-workshop-selection-results

Oprócz dyskusji w trakcie Szczytu Cyfrowego odbędą się również sesje grupowe i networkingowe oraz warsztaty. Ze zgłoszonych pomysłów ONZ wybrało 83 warsztaty dotyczące ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce czy cyfrowych praw i obowiązków.

Pełna lista warsztatów:https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2021-workshop-selection-results

Po głównej części Szczytu Cyfrowego odbędzie się tzw. IGF After Party. W dniach 10-12 grudnia planowane są dyskusje i inne aktywności dla młodych programistów z całego świata.

-Chcemy, aby tegoroczny Szczyt Cyfrowy był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF) – mówi Krzysztof Szubert.

W celu wzięcia udziału w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie:
https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2021-registration

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...