TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Drugie centrum danych w Trójmieście

Spółka Artnet uruchomiła w Gdyni drugie trójmiejskie centrum danych. Obiekt ma 720 m2 powierzchni i mieści 90 szaf rack z opcją rozbudowy.

Centrum danych DC Gdynia znajduje się przy ulicy Chwaszczyńskiej 133A. Jest ono oddalone o około 20 km od ośrodka obliczeniowego DC Gdańsk  – ul. Marynarki Polskiej 100. Położone z dala on lotniska i traktów kolejowych i skomunikowane z Gdynią dzięki trasie ekspresowej S6 i autostradzie A1.

Gdynia to doskonała lokalizacja – według Artnet – z uwagi na powierzchnie kolokacyjne, powierzchnie biurowe i magazynowe.

Oferta DC Gdynia obejmuje serwery dedykowane oraz usługi kolokacyjne od pojedynczych serwerów, przez dedykowane przestrzenie 10U/20U w szafach rack, a także całe szafy i wydzielone klatki od 3-9 szaf rack.

W obiekcie przełącznice ODF posiadają tacy operatorzy telekomunikacyjni jak Netia, Orange, T-Mobile, Exatel. A także operator kablowy Vectra i Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej.

Źródło: artnet.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze