TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Szafy na amunicję na strzelnicę – przegląd modeli

Przechowywanie amunicji i broni w domowym zaciszu jest możliwe wyłącznie wtedy, kiedy mamy do tego sejf o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa zgodnej z aktualnymi przepisami. Podobne restrykcje obowiązują niektóre miejsca publiczne, takie jak np. strzelnice. Jak wybrać szafy na amunicję na strzelnicę? Tutaj kluczowe są trzy parametry: klasa bezpieczeństwa, wymiary oraz rodzaj zastosowanego zamka zabezpieczającego. Zobacz poradnik i dowiedz się, jak wybrać idealny sejf do przechowywania amunicji na strzelnicy.

pasek

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 roku w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji nakłada na posiadaczy uzbrojenia kilka obowiązków, których trzeba przestrzegać. Zgodnie z wymogami kasetki oraz szafy na amunicję muszą spełniać następujące wymagania:

  • minimalna norma bezpieczeństwa sejfu to klasa S1 zgodna z normą PN-EN 14450,
  • sejf musi mieć deklarację zgodności z Polskimi Normami wydaną przez Polskie Centrum Akredytacji.

Najnowocześniejsze sejfy na broń i amunicję muszą być odporne na włamania i oddziaływanie ognia. W praktyce szafy na amunicje będą mieć takie cechy jak: ścianki o grubości min. 2-3 mm, waga co najmniej 25 kilogramów oraz otwór kotwiący z wytrzymałością mechaniczną do nacisku 20 kN.

Polecane szafy na amunicję od Hartmann Tresore

W trakcie poszukiwania idealnej szafy na amunicję do strzelnicy warto wziąć pod uwagę kilka modeli dostępnych w ofercie Hartmann Tresore. Znajdziesz je pod adresem: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-na-bron/szafy-na-amunicje/lista.

Kupując sprawdzony i certyfikowany zgodnie z Instytutem Mechaniki Precyzyjnej sejf, zyskujesz pewność, że amunicja gromadzona na strzelnicy będzie dobrze zabezpieczona przed: włamaniami, oddziaływaniem ognia oraz skutkami oddziaływania wody.

Kilka polecanych modeli sejfów na amunicję od Hartmann Tresore to:

  1. WS 125-01 – to szafa na amunicję w nieco mniejszym wydaniu. Waży niecałe 42 kilogramy i jest zabezpieczona płytą pancerną, dzięki czemu nie ma ryzyka nawiercenia zamka.
  2. WS 125-05 – większy model szafy pancernej do przechowywania amunicji. Dwuścienne drzwi i trójstronne ryglowanie daje gwarancję bezpieczeństwa. Klasa bezpieczeństwa S1 gwarantuje izolację przeciwogniową na całym obwodzie oraz ubezpieczenie mienia do wartości 5000 euro w prywatnych zastosowaniach.
  3. WS 127-07 – na ten moment to największa szafa na amunicję w ofercie Hartmann Tresore. Waga ponad 120 kilogramów oraz klasyczny zamek kluczowy to niejedyne wyróżniki tego modelu. W standardzie zamontowano aż trzy półki. Sejf jest przystosowany do kotwienia w podłożu lub w ścianie.

Te trzy wersje szaf na amunicję różnią się przede wszystkim gabarytami, wymiarami wewnętrznymi oraz rodzajem zastosowanych zabezpieczeń. Niezależnie od wybranej wersji – w tym przypadku zawsze mamy gwarancję perfekcyjnej ochrony zgodnej z przepisami obowiązującymi w Polsce.

Jaka jest cena szafy na amunicję do strzelnicy?

Koszty zakupu szafy na amunicję do strzelnicy to wydatek na poziomie od 1000 złotych w górę. Najwyższej klasy skrytki o większych gabarytach kosztują nawet kilka tysięcy złotych. To jednak opłacalna inwestycja, chociażby z punktu widzenia zapewnienia maksimum ochrony mienia. Broń i amunicja muszą być przechowywane tak, aby nie wpadły w niepowołane ręce, ani nie uległy uszkodzeniu, np. w wyniku oddziaływania ognia.

Jeśli szukasz dobrej skrytki na amunicję, nie kieruj się wyłącznie ceną. Tutaj kluczową rolę odgrywa klasa bezpieczeństwa, rodzaj zastosowanych zabezpieczeń oraz pojemność schowka. Do zastosowania na strzelnicy najlepiej wybrać jak największą i najbezpieczniejszą skrytkę. Dzięki temu uzbrojenie znajdujące się na strzelnicy zawsze będzie przechowywane w należytych warunkach.

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze