TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Dariusz Standerski wiceministrem cyfryzacji

13 grudnia 2023 roku ministrem cyfryzacji został Krzysztof Gawkowski. Tego samego dnia na stanowisko wiceministra w tym resorcie został powołany Dariusz Standerski.

Dariusz Standerski jest doktorem ekonomii i prawnikiem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Przez osiem lat był związany z Fundacją Kaleckiego, która jest think thankiem interesu publicznego. Zajmuje się zrównoważonym rozwojem gospodarczym Polski i zmniejszaniem nierówności społeczno-ekonomicznych.

Standerski jest także członkiem poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

13 grudnia 2023 r. został powołany na stanowisko wiceministra cyfryzacji. Jego kandydatura wydawała się oczywista chociażby dlatego, że wspólnie z Krzysztofem Gawkowskim – nowym ministrem cyfryzacji, opracował analizę „Cyfrowe państwo. Strategia dla Polski”. To opracowanie podsumowujące stan rozwoju technologii cyfrowych w kraju, ale także w Unii Europejskiej i na całym świecie. Wyznacza konkretne zadania i cele stojące przed rozwojem cyfrowym Polski.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...