TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Światłowód w Wągrowcu. Kładą nowoczesną sieć

3 tysiące gospodarstw domowych w Wągrowcu w woj. wielkopolskim zostanie podłączonych do szerokopasmowego internetu o gwarantowanej przepustowości od minimum 100 Mb/s do 1 Gb/s. Taki jest plan na najbliższe półrocze. Nowoczesną sieć światłowodową buduje firma ASTA-NET S.A. z Piły.

Realizację planu podzielono na etapy. Obecnie prace są prowadzone w północno-wschodniej części Wągrowca, a możliwość podłączenia się – na warunkach komercyjnych – do sieci światłowodowej uzyska ponad 400 gospodarstw domowych, które zlokalizowane są m.in. przy ulicach: Akacjowej, Bukowej, Kalinowej, Kcyńskiej, Kraszewskiego, Nad Nielbą, Ogrodowej, Owocowej, Rgielskiej, Rolnej, Różanej, Zielonej czy Wschodniej.

W połowie roku dostęp do sieci uzyskają mieszkańcy kolejnych ulic w tym m.in. Bobrownickiej, Bartodziejskiej, Dębińskiej, Leśnej, Rogozińskiej, Przybyszewskiego, Polnej, Janowieckiej, Rzecznej, Grunwaldzkiej 23 Stycznia, Harcerskiej, Wierzbowej czy Skrajnej.

Warto dodać, że sieć światłowodowa zostanie doprowadzona do granicy działki, na której znajdują się nieruchomości. Czy mieszkańcy skorzystają z tej możliwości? Decyzja będzie należeć do nich. Korzyści jednak są spore. Użytkownicy nie tylko zyskają dostęp do szerokopasmowego internetu, ale również dostęp do pakietu usług multimedialnych, w tym telefonii i telewizji cyfrowej w najwyższej jakości.

Zakończenie realizacji projektu przewidywane jest na koniec września 2020 r.

Inwestycja ta jest prowadzona w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i ma na celu wyeliminowanie różnic terytorialnych w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu. Jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: Okno na Wągrowiec / Urząd Miasta w Wągrowcu

 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...