Streżyńska krytykuje nominację w resorcie cyfryzacji

205

 
Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, wypowiedziała się odnośnie nominacji Adama Andruszkiewicza do rządu Mateusza Morawieckiego. Była minister skwitowała nowego wiceministra cyfryzacji raczej chłodno.

Inaczej buduję zespoły, nie tylko w ministerstwie. Stawiam na ludzi, którzy się głęboko znają na zadaniach, które przed nimi stawiam. Każdy informatyk wie, że nawet cztery lata to mało, by zrobić rzeczywistą zmianę w cyfryzacji, a co dopiero mówić, gdy została mniej niż połowa. Trzeba się skupić na tym, by dowozić wysokie kompetencje

Wypowiedz dotyczy kwestii braku odpowiednich kompetencji przez Andruszkiewicza. Były poseł Kukiz’15 został wiceministrem cyfryzacji. W rozmowie z „Super Expressem” wśród swoich kompetencji wymienił przede wszystkim wyższe wykształcenie:

Przede wszystkim, posiadam wykształcenie wyższe, to ważna kompetencja. Poza tym, czy ministrowie cyfryzacji rządu PO, Michał Boni oraz Rafał Trzaskowski, byli informatykami? Nie byli. Nie trzeba być informatykiem ani programistą, aby pełnić funkcję, którą miałem zaszczyt objąć. Bardzo chciałbym pomóc przy wdrażaniu wszystkich e-usług, które nie są rozpowszechnione. Dzięki znajomości social mediów jestem w stanie rozpropagować ten temat. Dziś wielu Polaków zaczyna i kończy dzień, śledząc portale społecznościowe. To duże pole do manewru.

[źródło: wiadomosci.wp.pl]