Staybl – aplikacja dla osób z Parkinsonem

seniorka

We współpracy z osobami z Parkinsonem opracowano aplikację, która ułatwić ma korzystanie z sieci. Staybl kompresuje drżenie rąk pozwalając na przeglądanie stron w internecie.

Program w celu kompensacji drżenia rąk wykorzystuje akcelerometry wbudowane w tablet. Na tej podstawie aplikacja wykonuje ruch przeciwny do wyświetlacza w czasie rzeczywistym. Okno przeglądarki może również zostać zmniejszone w celu uzyskania dodatkowej przestrzeni na kompensację. To wszystko w celu stabilizacji widoku przeglądarki.

Staybl wyposażona jest w prosty i przejrzysty interfejs, który ma duże przyciski i tekst w wysokim kontraście. To wszystko dla wygody korzystania grupy docelowej.

Aplikacja najlepiej radzi sobie na urządzeniach z częstotliwością odświeżania przynajmniej 120 Hz. Ważny jest też duży ekran pozwalający na stworzenie kilkucentymetrowej ramki dookoła przeglądarki.

W przyszłości planowane jest dostosowanie aplikacji  do smartfonów, jednak obecnie zoptymalizowana jest pod kątem iPodów. Planowana jest wersja na Androida.

Źródło: dobreprogramy.pl