Spotify – będzie drożej. Czy w Polsce też?

Platforma streamingowa Spotify, która działa na całym świecie, postanowiła podnieść ceny za abonament. Podwyżki dotyczą głównie Stanów Zjednoczonych, ale obejmą też inne kraje. Czy jest pośród nich Polska?

Spotify jest  szwedzkim serwisem, który w streamingu oferuje dostęp do muzyki oraz podcastów na licencji freemium. Można z niego korzystać zarówno w dostępie darmowym, jak i płatnym, który daje większe możliwości. Teraz użytkownicy tej drugiej opcji będą musieli liczyć się z większymi opłatami.

W pierwszym kwartale 2023 Spotify Premium zyskało 5 mln nowych subskrybentów. Oznacza to łączną ich liczbę na poziomie do 210 mln osób na całym świecie. Doliczając do tego tych, którzy korzystają z platformy w darmowej wersji aplikacji, to w sumie ze Spotify korzysta już 515 mln osób.

Podwyżki w Spotify

Teraz Spotify chce wprowadzić wyższe opłaty za korzystanie z wersji Premium. Pojawić się mają przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, ale państw, w których będzie drożej, jest ponad 50. Są to obok USA także:
– Francja,
– Wielka Brytania,
– Słowacja,
– Litwa,
– Estonia.

W Stanach Zjednoczonych dotychczas za pakiet Individual trzeba było zapłacić 9,99 dol., po podwyżce będzie to 10,99 dol. Podobnie o jednego dolara z ceny 15,99 dol. do 16,99 dol. wzrośnie pakiet Family oraz Student z 4,99 do 5,99 dol. Koszt pakietu Duo zwiększy się z 12,99 dol. do 14,99 dol.

Subskrybentów o podwyżce poinformowano mailowe. Przez miesiąc od jej ogłoszenia będą mogli korzystać ze Spotify na wcześniejszych warunkach.

Spotify w Polsce

Na razie nic nie wskazuje na to, by planowane przez Spotify podwyżki miały dotyczyć również Polski.

W naszym kraju za miesięcznie za pakiet Individual trzeba zapłacić 19,99 zł. Za Pakiet Duo koszt miesięcznego abonemantu to24,99 zł, a za Family – 29,99 zł. Najtańszy jest Pakiet Student i jego cena wynosi 9,99 zł.

Źródło: bankier.pl