Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Sposoby pracodawców na uniknięcie czwartej fali pandemii

Przedsiębiorcy z Konfederacji Lewiatan już myślą o ewentualnej czwartej fali pandemii Covid-19. Czekają nas wtedy kolejne obostrzenia, a może nawet powrót lockdownu. Dlatego zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy powinno – według nich- być priorytetem.

– Coraz bardziej obawiamy się możliwości wystąpienia czwartej fali zakażeń, spowodowanej nowym wariantem koronawirusa. W tej sytuacji zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy staje się priorytetem – mówi Maciej Witucki, prezydenta Konfederacji Lewiatan.

To na przedsiębiorcach ciąży odpowiedzialność zarówno za całą firmę, jak i za zdrowie pracowników oraz bezpieczeństwo klientów.

Dlatego Konfederacja rozważa rozwiązania, które mogłyby być pomocne w walce z pandemią.

– Może pracownicy powinni informować swojego pracodawcę czy zostali już zaszczepieni przeciwko COVID-19. Dotyczy to przede wszystkim pracy w firmach, gdzie nie ma możliwości zorganizowania pracy zdalnej. Może dobrym rozwiązaniem byłoby przeprowadzanie testów przed wejściem do zakładów pracy. Osoba, która ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa byłaby od razu izolowana od reszty pracowników i klientów firmy – proponuje Witucki.

I chociaż odżegnuje się od rozwiązań najbardziej restrykcyjnych jak całkowite niewpuszczanie osób niezaszczepionych do przedsiębiorstw i sklepów, to jednocześnie promuje szczepienia pracowników przeprowadzane przez same przedsiębiorstwa.

Źródło: konfederacjalewiatan.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...