TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Smartfon do lepszych gier

Ostatnie wieści z rynku producentów smartfonów nie należały do optymistycznych. Tymczasem na Mobile World Congress 2024 zaskoczył nas Infinix. Firma zaprezentowała swój nowy pomysł – smartfon z ulepszoną technologią do gier mobilnych.

Poprzedni rok nie był dobry dla producentów smartfonów. Niedawno pojawiły się też kolejne mało optymistyczne informacje – chińska firma Meizu postanowiła zrezygnować z ich produkcji. Tymczasem Infinix zaprezentował swoją najnowszą koncepcyjną technologię do gier mobilnych, wyróżniającą się wysoką wydajnością (dzięki procesorowi MediaTek Dimensity 9300, nowemu systemowi CoolMax od Infinix, oraz zarządzaniu zasobami przez sztuczną inteligencję). 

– Dzięki innowacji przenosimy gry mobilne na wyższy poziom i umacniamy naszą pozycję przodującego na świecie dostawcy smartfonów do rozrywki, w tym rozgrywek mobilnych. Najnowsza technologia Infinix przewyższa konkurencyjne rozwiązania i cieszymy się z możliwości zaprezentowania jej światu entuzjastów gier na MWC ShowStoppers. – powiedział Tony Zhao, Dyrektor Generalny Infinix

Najnowszą technologię Infinix wyróżnia duża moc obliczeniowa, co potwierdza wynik w teście AnTuTu  na poziomie 2,215,639 punktów. Jest to możliwe dzięki procesorowi MediaTek Dimensity 9300 oraz wydajnemu procesorowi graficznemu Pixelworks. Rozwiązanie pozwala uzyskać rekordową częstotliwość odświeżania do 180 Hz przy rozdzielczości FHD+. Zastosowano w nim także pierwszy na rynku półprzewodnikowy system chłodzenia powietrzem, który wykorzystuje chłodzenie termoelektryczne (TEC) i efekt Peltiera do skutecznej regulacji temperatury i rozpraszania ciepła. Rozwiązania te mają zapewnić użytkownikom optymalną wydajność, niezależnie od temperatury otoczenia.

Wsparcie AI

Producent zapewnia też, że algorytm sztucznej inteligencji dostosowuje wykorzystanie procesora w różnych sytuacjach, przypisując zadania do najmocniejszego rdzenia, aby uzyskać wysoką wydajność graficzną i oszczędzać energię poprzez wykorzystanie mniejszych rdzeni do zadań mniej wymagających wizualnie

Infinix ogłosił również plan wprowadzenia na rynek swojego pierwszego, dwurdzeniowego smartfona do gier jeszcze w 2024 r. Można snuć spekulacje jak jego pojawienie wpłynie na rynek smarfonów i konsol takich jak Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że Infinix Mobility to założona w 2013 roku, szybko rozwijająca się marka technologiczna, która projektuje, produkuje i sprzedaje praktycznie na całym świecie inteligentne urządzenia.

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...