TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rok 2023 to kryzys w branży smartfonów. Czy 2024 r. przyniesie zmianę?

Branżę smartfonów podsumowali analitycy z firmy Canalys. Opublikowali raport dotyczący jej funkcjonowania w 2023 r. Widoczny jest kryzys w tym segmencie, a wyniki są najgorsze od 11 lat.

Firma analityczna Canalys opublikowała raport dotyczący branży smartfonów w 2023 r. Nie był to dobry czas dla tego segmentu. Odnotowano sprzedaż 1,142 mld smartfonów, co jest wynikiem o 4 proc. gorszym niż rok wcześniej. To także najgorszy wynik od 11 lat.

Należy jednak zauważyć, że w drugiej połowie roku 2023 nastąpiła poprawa. Wpływ na to miały rynki rozwijające się takie jak Ameryka Łacińska, Afryka czy Bliski Wschód.

Kto radzi sobie najlepiej pomimo kryzysu?

Liderem rynku w 2023 r. była firma Apple. Sprzedała 229,2 mln urządzeń. Na kolejny miejscu znalazł się Samsung z wynikiem225,4 mln smartfonów. Był on jednak o 13 proc. gorszy niż w roku 2022.

Analitycy przewidują, że w 2024 r. zyskać może segment urządzeń z niskiej oraz średniej półki. To właśnie one sprzedają się lepiej na rynkach wschodzących. Może to oznaczać sukces dla wielu producentów, którzy posiadają urządzenia z tych segmentów.

Źródło: komputerswiat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...