Sieć 6G już za 8 lat

459

Inżynierowie Samsunga prognozują, że w 2028 r. na rynku pojawią się pierwsze sieci funkcjonujące w technologii 6G.

Należące do Samsunga laboratorium o nazwie Advanced Communications Research Center zdradziło prognozy dotyczące telekomunikacyjnej przyszłości, a konkretnie sieci kolejnej generacji oznaczonej jako 6G. Według badaczy nowa technologia może zadebiutować na rynku w 2028 r. w formie komercyjnej, zaś jej powszechną dostępność przewiduje się na rok 2030.

Możliwości sieci 6G będą nieporównywalnie większe niż obecnie stosowane rozwiązania, a także nie w pełni wdrożona jeszcze technologia 5G. Nadchodząca platforma ma m.in. zapewnić transfer danych o prędkości sięgającej tysiąca Gb/s, 50-krotnie wyższej niż w wypadku najwyższych wartości w sieci 5G.

Atutami technologii mają być też m.in. większa liczba urządzeń korzystająca z wysokiej przepustowości sieci na niewielkim obszarze, a także opóźnienie sygnału zredukowane z jednej milisekundy w wypadku 5G do 100 mikrosekund.

Naukowcy uważają, że sieć 6G zmieni sposób funkcjonowania ludzi w ekosystemie cyfrowym. Ma to dotyczyć m.in. możliwości przesyłania zaawansowanych hologramów pomiędzy urządzeniami mobilnymi czy błyskawicznej komunikacji w wypadku sprzętu z segmentu IoT oraz autonomicznych pojazdów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl