TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Satelitarne 5G

Analitycy Northern Sky Research (NSR) w raporcie „5G via Satellite, 2nd Edition” stwierdzili, że do 2030 roku dostęp satelitarny do 5G może osiągnąć nawet 400 mln abonentów. Obdiór będzie odbywał się poprzez smartfony czy urządzenia działające w ramach IoT.

NSR twierdzi, że nie tylko tradycyjne obszary komunikacji, ale również inne segmenty wykorzystuje przyspieszone wdrożenie 5G. To generuje nawet 125,5 miliarda dolarów skumulowanych przychodów z usług.

Lluc Palerm, autor raportu przekonuje, że obecnie każdy telefon komórkowy lub urządzenie IoT może korzystać też z sieci satelitarnej, a nie tylko z naziemnej. Dzięki ustandaryzowanej orkiestracji usług opartych o 5G dostęp satelitarny może być łatwy w zastosowaniu dla operatorów telekomunikacyjnych.

Przekonuje również, że ogromny rynek otwiera fakt, że po raz pierwszy satelity nie są pomijane w definicji głównych standardów telekomunikacyjnych. A to możliwość integrowania 5G z mainstreamowymi sieciami.

Źródło: nsr.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...