TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

3 mld użytkowników Google Workspace

Od czerwca wszyscy posiadacze kont Google mogą korzystać z Google Workspace. To 3 mld osób. Dotychczas jej użytkownicy zainstalowali 4,8 mld dodatkowych aplikacji.

Rozwój Google Workplace przyspieszyła – jak wiele innych obszarów cyfrowych – pandemia. Teraz w ofercie Google Workspace Marketplace znajduje się 5300 publicznych aplikacji, które rozbudowują Workspace. A użytkownicy chętnie je instalują.

Od lat programiści tworzą aplikacje zintegrowane z aplikacjami Gmail, Dysk i Dokumenty. Teraz aplikacje zewnętrzne będą mogły integrować się z innymi usługami takimi jak Google Meet, Czat i Pokoje (Spaces).

Obecnie specyfika pracy wymaga przełączania się między kontekstami i narzędziami, co umożliwia Google Workspace wraz z uzupełniającymi aplikacjami.

– Wierzymy, że otwarty ekosystem i ścisłe integracje między narzędziami, z których użytkownicy korzystają każdego dnia, są kluczowe dla ich sukcesu. Od 2017 roku nasza integracja Trello z Gmailem została zainstalowana przez ponad 7 milionów osób. Dziś możemy wykorzystać partnerstwo między Atlassian i Google, aby jeszcze bardziej ulepszyć współpracę dzięki integracji Jiry z Google Czat i Pokojami (Spaces) – mówi Joff Redfern, chief product officer, Atlassian.

Zwiększona została również elastyczność Google Workspace dla użytkowników i zespołów IT  . Wprowadzono integrację AppSheet z Gmailem. Pozwala to akceptować budżety i wnioski urlopowe, aktualizować listy i systemy zarządzania aktywami za pomocą AppSheet i bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej.

Ważnym elementem dla Google jest Work Safer. Zapewnia dostęp do zabezpieczeń poczty elektronicznej, spotkań, wiadomości czy dokumentów. Łączy rozwiązania zero-trust dla Workspace z rozwiązaniami w dziedzinie bezpieczeństwa oferowanymi przez samą firmę Google, jak i przez partnerów takich jak CrowdStrike i Palo Alto Networks. Pomaga w bezpiecznej i prywatnej współpracy oraz komunikacji w hybrydowym środowisku pracy.

Dla jeszcze lepszego bezpieczeństwa zostaną wprowadzone dodatkowe funkcje:

– Szyfrowanie po stronie klienta (CSE) dostępne było w wersji beta dla aplikacji Dysk, Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Teraz ma być również wprowadzone do Google Meet.

– Wersja beta publicznych interfejsów API usługi Key Access Service umożliwi klientom bezpośrednie zarządzanie kluczami szyfrowania. Nie trzeba będzie korzystać z usług zewnętrznych partnerów.

– DLP w Czacie pozwoli na rozmowy między pracownikami i zespołami przy jednoczesnym zapobieganiu wyciekom informacji poza firmę. Już teraz można zapisać siędo korzystania z wersji beta tej funkcji.

– Ogólnodostępne etykiety dysku pozwalające organizacjom na klasyfikowanie plików przechowywanych w Dysku. Integrują się one z Google Workspace Data Loss Prevention, co ułatwia zarządzanie zewnętrznym udostępnianiem, pobieraniem i drukowaniem wrażliwych plików.

– Przy otwieraniu podejrzanego lub niebezpiecznego pliku będzie wyświetlane ostrzeżenie. Ma to chronić przez złośliwym oprogramowaniem, phishingiem czy atakiem ransomware. Funkcja dostępna jest w Dokumentach, a niebawem pojawi się w Arkuszach i Prezentacjach.

Źrodło: wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...