TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Salumanus partnerem technologicznym SGT S.A.

SGT S.A., lider rynku usług telewizyjnych oferowanych operatorom ISP w Polsce i partner technologiczny dla tradycyjnych operatorów kablowych, nawiązał współpracę z firmą Salumanus z Krakowa. Obie firmy będą wspierać siebie nawzajem i operatorów ISP w zakresie wdrożeń IPTV.

Krakowska firma Salumanus specjalizuje się w dystrybucji zaawansowanych komponentów i urządzeń stosowanych do transmisji danych dla sieci informatycznych i telekomunikacyjnych, a także rozwiązań dedykowanych do sieci dostępowych w tym przełączników Ethernet, rozwiązań xPON oraz WiFi.
Salumanus z SGT S.A współpracuje czynnie od maja 2016 roku, oferując w swoim biurze przestrzeń, w ramach której jej pracownicy udzielają wskazówek, wsparcia technicznego, rozwiązują problemy konfiguracyjne potencjalnym i obecnym operatorom ISP, którzy wdrażają usługi SGT S.A., w tym telewizję JAMBOX. Do specjalnie zaaranżowanego laboratorium SGT S.A. dostarcza sygnał TV, dzięki czemu eksperci Salumanus mają możliwość natychmiastowej reakcji na zgłoszenia klientów i odtworzenia problemu u siebie, co z kolei bardzo mocno skraca czas potrzebny na znalezienie i wdrożenie rozwiązania.
– Usługa IPTV, mimo iż istnieje na rynku już od długiego czasu, ciągle sprawia wielu klientom (ISP) trudności konfiguracyjne. Dotychczas, aby wspomóc klienta, niejednokrotnie niezbędna była wizyta inżyniera na miejscu. Teraz, dzięki współpracy z SGT S.A. proces ten niejako można odwrócić. Klient może przyjść do nas, zobaczyć przykładową sieć zbudowaną w naszym środowisku testowym i poćwiczyć z inżynierami różne warianty konfiguracyjne. Myślę, że z czasem, kiedy zbierzemy doświadczenia z takich wspólnych testów z klientami, powstaną szczegółowe zalecenia zarówno w kwestii doboru i rozmieszczenia konkretnych urządzeń, jak również ich konfiguracji. Takie podejście pozwoli klientom ISP szczegółowo zaplanować inwestycję modernizacji sieci, aby sprostać rosnącym wymaganiom klienta indywidualnego – mówi Marcin Bała, Dyrektor Zarządzający w firmie Salumanus.
Współpraca obu firm zakłada również w niedalekiej przyszłości dalsze kroki. W najbliższych miesiącach Salumanus planuje otwarcie tzw. “demo room-u”, gdzie będzie cyklicznie prowadzić szkolenia dla klientów obecnych i potencjalnych i na żywo prezentować oferowany przez firmę sprzęt, jak i telewizję JAMBOX. Podobne kształtuje się sytuacja po stronie SGT S.A., która nawiązujących z nią współpracę kieruje do firmy Salumanus, polecając oferowane przez nią produkty.
SGT S.A. funkcjonuje na rynku telekomunikacyjnym od 2007 roku. Swoją działalność rozpoczęła, tworząc interaktywną telewizję cyfrową JAMBOX. Współpracuje z lokalnymi operatorami Internetu, zainteresowanymi świadczeniem usług w technologii IPTV w swoich sieciach.
Aktualnie telewizję JAMBOX oferuje ponad 250 lokalnych operatorów ISP i kablowych w Polsce, którzy posiadają infrastrukturę światłowodową.
Więcej informacji o SGT S.A. znajduje się pod adresem: www.sgtsa.pl.
Po informacje o firmie Salumanus zapraszamy na stronę www.salumanus.com.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...