O współpracy Netflixa i Liberty Global

Właściciel sieci kablowej UPC – Liberty Global – podpisał właśnie wieloletnią umowę partnerską z Netflixem, która obejmuje ponad 30 krajów, w tym między innymi Polskę. Dzięki temu klienci UPC będą mogli na telewizorach z dekoderem Horizon korzystać z aplikacji z treściami Netflixa. Finansowe szczegóły współpracy nie zostały na chwilę obecną ujawnione.
W pierwszej kolejności aplikacja zostanie uruchomiona w Ziggo, operatora z Holandii. Przez następny rok będzie wprowadzana w kolejnych krajach, w których działa Liberty Global. Jak powiedział Mike Fries, prezes Liberty Global: “Nowe porozumienie z Netflix zapewnia naszym abonentom jeszcze większą swobodę i wybór, umożliwiając im dostęp do niewyczerpanych zasobów znakomitych programów telewizyjnych i filmów dostępnych za kliknięciem jednego przycisku, integrując nowe treści w ramach zwyczajowych ustawień przyjętych przez widzów”.
Prezes Netflixa – Reed Hastings – dodaje: “Nowa partnerska współpraca to nasz kolejny wspólny krok po zbudowaniu bliskich relacji z Virgin Media w Wielkiej Brytanii, pozwalający milionom naszych wspólnych klientów na całym świecie uzyskać łatwy dostęp do największej oferty programów telewizyjnych i filmów bez konieczności poszukiwania drugiego pilota. Dodanie aplikacji Netflix – wraz z oferowanymi przez Netflix zasobami wspaniałych treści – do znajomego, łatwego w użyciu dekodera sprawia, że wzrasta atrakcyjność i jednego i drugiego”.
Źródło: www.newsroom.upc.pl