Sąd Najwyższy oddalił skargę Cyfrowego Polsatu

24
fot. Pixabay

Skarga kasacyjna Cyfrowego Polsatu na orzeczenie sądowe w sprawie grzywny nałożonej przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów została w całości oddalona przez Sąd Najwyższy.

Grzywna została nałożona na Cyfrowy Polsat w związku z kampanią „Power LTE – Internet LTE bez limitu danych” prowadzoną w 2014 roku. UOKiK przeanalizował oferowane promocje po skargach konsumentów i wskazał, że wbrew sloganom operator ograniczał zarówno wielkość transferu danych, jak i prędkość transmisji.

Prezes UOKiK pod koniec 2016 roku za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów nałożył na Cyfrowy Polsat 9,7 mln zł grzywny, z czego 4,41 mln zł za reklamę SmartDomu oraz 5,29 mln zł za kampanię „Power LTE”.

Marek Niechciał, ówczesny prezes UOKiK-u, argumentował decyzję następująco: – Praktyki obu spółek mogły spowodować straty finansowe u tych konsumentów, którzy zdecydowali się zawrzeć umowę w ramach promocji SmartDom i Power LTE. Nasze postępowania wykazały, że rzeczywiste warunki oferty różniły się od tych prezentowanych w reklamach. Oczywiście, reklama może przybierać różne konwencje m.in. uproszczenia czy żarty. Nie może jednak wprowadzać w błąd co do oferty przedsiębiorcy.

Odwołania Cyfrowego Polsatu nie przyniosły zmiany decyzji, a wniesiona później skarga kasacyjna została teraz oddalona.

Źródło: wirtualnemedia.pl