TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rzecznik MŚP apeluje do Marszałka Hołowni w sprawie składki zdrowotnej

Trwa dyskusja w sprawie zmiany zasad naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców – Adam Abramowicz apeluje w tej sprawie do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Zgodnie z obietnicą ma powrócić składka ryczałtowa.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia obiecuje, że nastąpi powrót do ryczałtowej składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. W związku z tym Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP wystosował do marszałka pismo, by obietnica nie została zapomniana. W piśmie czytamy, że:
przywrócenie ryczałtowej składki zdrowotnej wraz z możliwością odpisu jej od podatku to jedna z najważniejszych dla przedsiębiorców zapowiedzi obecnej większości parlamentarnej.

Rzecznik MŚP monitoruje sytuację. Tym bardziej, że przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w opracowywanych przez siebie wariantach zmian nie uwzględniają tej obietnicy przedwyborczej. Żaden z prezentowanych przez nich wariantów nie zakłada powrotu do składki ryczałtowej ani przywrócenia możliwości odpisu jej od podatku.

Rzecznik MŚP o Polskim Ładzie

Adam Abramowicz przypomina, że od początku krytykował zmiany wprowadzane przez Polski Ład. Szczególnie niekorzystne dla przedsiębiorców rozwiązania dotyczące składki zdrowotnej. Dlatego jako przedstawiciel małych i średnich przedsiębiorców domaga się od obecnie rządzących wprowadzenia zmian w tym zakresie. Przede wszystkim powrotu do rozliczania składki zdrowotnej w formie obowiązującej przed Polskim Ładem.

–  Takie jest powszechne oczekiwanie w środowisku przedsiębiorców – podkreśla Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP.

W imieniu ponad 400 organizacji pracodawców, skupionych w działającej przy Biurze Rzecznika Radzie Przedsiębiorców, deklaruje też gotowość współpracy przy przygotowaniu szczegółowych rozwiązań.

Źródło: Rzecznik MŚP

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...