TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rusza nabór wniosków o dotacje na budowę sieci z POPC

Od 31 października 2016 roku firmy telekomunikacyjne mogą składać wnioski o dotacje z programu “Polska cyfrowa”. Na projekty, które będą polegały na budowie sieci dostępu nowej generacji NGA zapewniające gwarantowaną przepustowość co najmniej 30 Mb/s do użytkownika końcowego czeka Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Przedsiębiorcy, którzy wezmą udział, będą mogli powalczyć o 3 miliardy złotych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na inwestycje infrastrukturalne. Wsparcie finansowe udzielane będzie w podziale na 79 obszarów konkursowych opartych na statystycznym podziale kraju na jednostki NUTS3. Wnioskodawcy będą składać wnioski o dofinansowanie na poszczególne obszary i dla każdego obszaru do realizacji wybrany zostanie jeden najlepszy projekt. Przedsiębiorca może złożyć w konkursie więcej, niż jeden wniosek o dofinansowanie pod warunkiem, że każdy z nich zostanie złożony na inny obszar konkursowy. Nie można natomiast złożyć jednego wniosku o dotację obejmującego kilka obszarów konkursowych.
Źródło: “Rzeczpospolita”

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...