TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Regulacja pracy zdalnej w “Nowym Ładzie”

Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin zapowiedział, że wkrótce przedstawione zostaną regulację dotyczące pracy zdalnej. Przepisy mają być częścią ogłoszonego “Nowego Ładu”.

Wicepremier Gowin dodał, że przygotowana ustawa ma w dużej mierze odpowiadać rozwiązaniom z ustawy covidowej. Zdaniem polityka przepisy zostały dobrze przyjęte przez przedsiębiorców i pracowników. “W przypadku systemowego utrzymania możliwości pracy zdalnej – bo dziś odbywa się to na mocy ustawy covidowej – pracodawcy będą płacili pracownikom określony ryczałt, pokrywający koszty, jakie pracownik ponosi za pracę w swoim domu” – dodał Gowin.

Projekt zostanie zaprezentowany w nadzchodzących dniach i skierowany do konsultacji społecznych oraz uzgodnień międzyresortowych. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce zapobiec powstaniu luki prawnej.

Obecnie podstawą do świadczenia pracy z domu są przepisy tzw. ustawy covidowej z marca 2020 r. Przedsiębiorcy mogą skierować pracowników do pracy zdalnej w okresie obowiązywania stanu epidemicznego lub stanu epidemii oraz do trzech miesięcy po ich odwołaniu.

Źródło: forsal.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...