TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Etyka w technologii

Jednym z wydarzeń poprzedzających i przygotowujących Szczyt Cyfrowy ONZ jest konferencja „Etyka w technologii”. Odbędzie się ona 31 maja. Udział w niej mają wciąż światowi eksperci.

Połączenie rozwijającej się wciąż technologii z wartościami z zakresu etyki to temat, nad którym zastanawiać się będą uczestnicy konferencji.

Spotkanie „Ethics in Technology&Internet” jest jednym z wydarzeń przygotowującym Szczyt Cyfrowy ONZ– IGF 2021.

– Przyszłość jest nierozłącznie związana z technologią, zarówno w wymiarze społecznym, gospodarczym, jak i klimatycznym. Jest to ważne szczególnie dla młodych ludzi, którym może pomóc rozwiązać kluczowe problemy związane z ich przyszłością, takie jak nierówności czy globalne ocieplenie– mówi Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W konferencji wezmą udział doradcy nakwiększych międzynarodowych organizacji i przedstawiciele rządów. Np. Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego czy Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie.

Wystąpią na niej także Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej oraz Sophia The Robot – robot posiadający obywatelstwo Arabii Saudyjskiej. Trudno o lepszy przykład uczestniczki spotkania o takim tytule i temacie przewodnim.

Konferencja  odbędzie się online w poniedziałek 31 maja 2021 r. w godzinach 15:00 – 17:00.

W celu rejestracji – wystarczy wypełnić formularz na stronie:
https://intgovforum.zoom.us/webinar/register/7616207452895/WN_PQdqLUB5SpCRNXIQprq3lA

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...