TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

#RatujBiznes. Bezpłatna pomoc fachowców dla przedsiębiorców

To dopiero początek miesiąca, a już słyszy się o zwolnieniach pracowników, bankructwach firm, zamykanych „na jakiś czas” restauracjach i kawiarniach. Tarcza antykryzysowa przyjęta przez Sejm, nie wszystkich zadowala, wielu rozczarowuje, ale zawiera kilka pomysłów, które pomogą przetrwać ten trudny czas. Aby skutecznie z tej pomocy skorzystać, trzeba wypełnić odpowiednie wnioski. Jak to zrobić? Na pomoc wychodzi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, który stworzył akcję #RatujBiznes.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaprosił do współpracy w ramach akcji #RatujBiznes kancelarie prawne i podatkowe, które nieodpłatnie (pro publico bono) udzielą  pomocy prawnej i podatkowej przy wypełnianiu i składaniu wniosków. Można ją uzyskać zdalnie: telefonicznie lub elektronicznie.

Z pomocy tej mogą skorzystać zarówno mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy odczuwają negatywny wpływ koronawirusa. Akcja #RatujBiznes ma z jednej strony informować przedsiębiorców o możliwych instrumentach wsparcia, a z drugiej strony zapewnić im bezpłatną, fachową pomoc przy wypełnianiu i składaniu wniosków.

Rzecznik Małych i  Średnich Przedsiębiorców będzie prowadził monitoring w zakresie rozstrzygnięć, które będą zapadały w sprawach wnioskowanych przez przedsiębiorców oraz interweniował w przypadkach stwierdzenia naruszeń praw przedsiębiorców podczas tych postępowań.

Więcej informacji na temat akcji #RatujBiznes znajdziesz na stronie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...