TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Radom z miejską siecią hotspotów

W Radomiu została uruchomiona sieć hotspotów w ramach projektu „Publiczny internet dla każdego na terenie Gminy Miasta Radomia”. Pośród 12 punktów dostępowych połowa jest punktami zewnętrznymi, a połowa to punkty wewnętrzne.

Hotspoty dostępne są w tych miejscach, w których najczęściej będą z nich mogli korzystać mieszkańcy. To hole, korytarze czy foyer sali koncertowej.

Z bezpłatnego Wi-Fi można korzystać przed wejściami do czterech budynków Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz na rynku przed Ratuszem, Placu Jagiellońskim przed teatrem oraz na ul. Żeromskiego przy fontannach.

Punkty dostępowe znajdują się także w budynkach urzędu.

We wszystkich tych miejscach urządzenia wykrywają się Wi-Fi „„PUBLICZNY INTERNET DLA KAŻDEGO”. Żeby korzystać z internetu należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie, na którą następuje automatyczne przekierowanie przy pierwszym połączeniu. Następnie trzeba regulamin zaakceptować.

Projekt bezpłatnego dostępu do internetu dla użytkowników znajdujących siew Radomiu został dofinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Kwota wsparcia w tego źródła wyniosła ponad 51 tys. zł. Do tego doszło dofinansowanie z budżetu państwa na kwotę ponad 12 tys. zł.

Źródło: radom.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...