TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje ją na wydarzeniu Let Unfastened wraz z pokazem nowych modeli modele iPada Air i iPada Professional.

AppleInsider publikuje raport, w którym informuje, że Apple pracuje nad funkcją opartą na sztucznej inteligencji. Nazywać ma się „Clear Up”. To sposób edycji zdjęć na poziomie Photoshopa z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Funkcja ma obecnie przechodzić wewnętrzne testy, a finalnie trafić do wewnętrznej aplikacji Zdjęcia. Pojawi się na systemie macOS 15. Nie wiadomo, czy trafi również do iOS 18 i iPadOS 18.

W funkcji dostępne będą trzy opcje:
– Dostosuj,
– Filtruj,
– Przytnij.

Czyszczenie z wykorzystaniem AI będzie elementem funcji Dostosuj. Będzie umożliwiało usuwanie obiektów tła z części zaznaczanej przy użyciu Pędzla. Podobne narzędzie znajduje się w smartfonach Google Pixel.

Prezentacja nowości od Apple na Let Unfastened

Nowości od Apple maja być zaprezentowane na wydarzeniu Let Unfastened. To tak firma zaprezentuje nowe modele iPada Air i iPada Professional oraz nowy Apple Pencil. Możliwe, że w tym samym miejscu i czasie wyjawi plany dotyczące funkcji „Clear Up”.

Apple wprowadzić ma na rynek także nowego iPada Professional z chipsetem M4. Będzie wyposażony w silnik neuronowy obsługujący funkcje sztucznej inteligencji. Prawdopodobnie edycja zdjęć oparta o AI pojawi się już na nim.

Przecieki mówią, że Let Unfastened stanie się dla Apple platformą do prezentacji nowości opartych na sztucznej inteligencji, które zostaną wprowadzone jeszcze w 2024 r.

Źródło: rapduma.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...