TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przedstawiciele Grupy MiŚOT na Huawei Connect 2023

Huawei Connect 2023, to jedno z najważniejszych wydarzeń technologicznych na świecie. Od lat gromadzi czołówkę firm branży ICT (Information and Communications Technologies) oraz ekspertów z całego globu. Najnowsze trendy i osiągnięcia telekomunikacyjne obserwowali na żywo także przedstawiciele Grupy MiŚOT.

– Huawei Connect to kluczowe wydarzenie dla wszystkich branż, podczas którego ogłaszane i prezentowane są ich najnowsze produkty i rozwiązania – mówi Paweł Białas, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju w Grupy MiŚOT. – Technologie takie jak sztuczna inteligencja, sieci i chmura przesuwają dziś granice projektowania biznesowego, zwiększają produktywność i na nowo definiują modele biznesowe. W branży opracowywane są nowe plany działania, z którymi chcemy być na bieżąco.

Wydarzenie odbyło się w SHANGHAI WORLD EXPO EXHIBITION & CONVENTION CENTER, czyli centrum wystawienniczo-kongresowym w Shanghaju. Łączna powierzchnia udostępniona prelegentom i wystawcom obejmowała aż 17 tys. metrów kwadratowych. Inteligentne innowacje i aplikacje prezentowane były w przestrzeniach dedykowanych konkretnym branżom, dzięki czemu odwiedzający wystawę mogli poznać najnowsze trendy w konkretnych sektorach gospodarki.

– Sam Huawei zaprezentował najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sieci 5G, a także przedstawił wizję przyszłości związaną z technologią 6G – relacjonuje Robert Bączek, dyrektor działu IT w Grupie MiŚOT. – Wspomniano o wykorzystaniu 6G w obszarach takich jak rozszerzona rzeczywistość (AR), wirtualna rzeczywistość (VR) oraz inteligentne miasta. Silny akcent padł przy tym na rolę Huawei w tworzeniu infrastruktury inteligentnych miast, w których (w celu poprawy jakości życia mieszkańców i zrównoważonego rozwoju) w szerokim zakresie wykorzystywane będą zaawansowane technologie i Internet Rzeczy (IoT).

Wśród tych rozwiązań zainteresowanie przedstawicieli Grupy MiŚOT wzbudziły zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego i narzędzia do analizy danych. Huawei zwrócił także szczególną uwagę na swoje zobowiązania w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Szeroko omawiano strategię zmniejszenia wpływu technologii na środowisko.

W kontekście wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, Huawei także przedstawiło nowe narzędzia i rozwiązania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa danych i sieci.

– Dzięki udziałowi w tej konferencji możemy być na bieżąco z najnowszymi technologicznymi innowacjami, u samego ich źródła – podkreśla Paweł Białas. – Wydarzenie potwierdziło też w naszych oczach pozycję Huawei jako jednego z liderów w dziedzinie ICT. To technologiczna przyszłość, która zaskakująco szybko może wpłynąć także na funkcjonowanie lokalnych operatorów w Polsce.

Konferencja Huawei Connect 2023 odbyła się w dniach 22-25 września.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...