Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przedstawiciele Grupy MiŚOT na Huawei Connect 2023

Huawei Connect 2023, to jedno z najważniejszych wydarzeń technologicznych na świecie. Od lat gromadzi czołówkę firm branży ICT (Information and Communications Technologies) oraz ekspertów z całego globu. Najnowsze trendy i osiągnięcia telekomunikacyjne obserwowali na żywo także przedstawiciele Grupy MiŚOT.

– Huawei Connect to kluczowe wydarzenie dla wszystkich branż, podczas którego ogłaszane i prezentowane są ich najnowsze produkty i rozwiązania – mówi Paweł Białas, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju w Grupy MiŚOT. – Technologie takie jak sztuczna inteligencja, sieci i chmura przesuwają dziś granice projektowania biznesowego, zwiększają produktywność i na nowo definiują modele biznesowe. W branży opracowywane są nowe plany działania, z którymi chcemy być na bieżąco.

Wydarzenie odbyło się w SHANGHAI WORLD EXPO EXHIBITION & CONVENTION CENTER, czyli centrum wystawienniczo-kongresowym w Shanghaju. Łączna powierzchnia udostępniona prelegentom i wystawcom obejmowała aż 17 tys. metrów kwadratowych. Inteligentne innowacje i aplikacje prezentowane były w przestrzeniach dedykowanych konkretnym branżom, dzięki czemu odwiedzający wystawę mogli poznać najnowsze trendy w konkretnych sektorach gospodarki.

– Sam Huawei zaprezentował najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sieci 5G, a także przedstawił wizję przyszłości związaną z technologią 6G – relacjonuje Robert Bączek, dyrektor działu IT w Grupie MiŚOT. – Wspomniano o wykorzystaniu 6G w obszarach takich jak rozszerzona rzeczywistość (AR), wirtualna rzeczywistość (VR) oraz inteligentne miasta. Silny akcent padł przy tym na rolę Huawei w tworzeniu infrastruktury inteligentnych miast, w których (w celu poprawy jakości życia mieszkańców i zrównoważonego rozwoju) w szerokim zakresie wykorzystywane będą zaawansowane technologie i Internet Rzeczy (IoT).

Wśród tych rozwiązań zainteresowanie przedstawicieli Grupy MiŚOT wzbudziły zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego i narzędzia do analizy danych. Huawei zwrócił także szczególną uwagę na swoje zobowiązania w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Szeroko omawiano strategię zmniejszenia wpływu technologii na środowisko.

W kontekście wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, Huawei także przedstawiło nowe narzędzia i rozwiązania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa danych i sieci.

– Dzięki udziałowi w tej konferencji możemy być na bieżąco z najnowszymi technologicznymi innowacjami, u samego ich źródła – podkreśla Paweł Białas. – Wydarzenie potwierdziło też w naszych oczach pozycję Huawei jako jednego z liderów w dziedzinie ICT. To technologiczna przyszłość, która zaskakująco szybko może wpłynąć także na funkcjonowanie lokalnych operatorów w Polsce.

Konferencja Huawei Connect 2023 odbyła się w dniach 22-25 września.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...