TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP

Obowiązujące w Polsce stopnie alarmowe CHARLIE–CRP oraz BRAVO zostały przedłużone. Czas ich obowiązywania to 15 maja 2022 r.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłuża obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE–CRP oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Mają one trwać do 15 maja 2022 roku, do godz. 23:59.

Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju. Są one głównie informacją dla służb o konieczności bycia gotowymi do działania w każdej chwili.

CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych. Określone są one w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Wprowadza się go w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Drugi w skali stopień alarmowy BRAVO wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...