TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Prokuratorzy zajmą się cyberprzestępczością

Od połowy kwietnia w prokuratorze mogą powstać odrębne, wyspecjalizowane komórki zajmujące się między innymi błędami lekarskimi, cyberprzestępczością, przestępczością gospodarczą, finansowo-skarbową czy kryminalną. Prokurator Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej tłumaczy, że taką możliwość otworzyło rozporządzenie ministra sprawiedliwości, czyli regulamin wewnętrzny urzędowania prokuratur (Dz.U. z 2016 r. poz. 508).

Jaraszek tłumaczy, że: “Delegowanie prokuratorów posiadających kwalifikacje zawodowe do pełnienia obowiązków służbowych w takich specjalnych wydziałach i działach niewątpliwie pozytywnie wpłynie na poprawę jakości i sprawności prowadzonych postępowań przygotowawczych”.
Jacek Skała, szef Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, o specjalizację upominał się od lat: “Problem ten nie był dostrzegany w Prokuraturze Generalnej, zwłaszcza w sferze najgroźniejszych zjawisk, które obecnie skupiają się wokół przestępczości gospodarczej i cyberprzestępczości. Jeśli stawiano na specjalizację, to w sprawach takich jak np. mowa nienawiści”.
Źródło: Gazeta Prawna

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...