TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Profil Zaufany będzie niedostępny

W tym tygodniu Profil Zaufany będzie niedostępny. Dni, których to nastąpi to 19 i 20 stycznia. Wszelkie czynności, które wymagają korzystania z Profilu Zaufanego należy wykonać przed lub po tym terminie. Dotyczy to również podpisu zaufanego.

Profil Zaufany jest środkiem identyfikacji elektronicznej. Dzięki niemu można potwierdzić tożsamość w internecie lub podpisać dokument podpisem elektronicznym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a można założyć je w prosty sposób chociażby wykorzystując zewnętrznego dostawcę tożsamości jakim jest np. bank.

Jednak w tym tygodniu nie będzie można korzystać z Profilu Zaufanego bez przeszkód. Wszystko przez prace serwisowe. Spowodują one czasu brak dostępu do Profilu Zaufanego.

Od piątku – 19 stycznia 2024 r. od godziny 20:00 do soboty – 20 stycznia 2024 r. do godziny 16 Profil Zaufany będzie niedostępny. W tym czasie nie da się z niego skorzystać, dlatego wszelkie sprawy urzędowe wymagające PZ należy wykonać wcześniej lub poczekać do zakończenia prac serwisowych. Jednocześnie niedostępna będzie usługa składania podpisu zaufanego.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...