TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Procesory konkurencyjne dla Apple

NVIDIA i AMD planują do 2025 r. wyprodukować nowe procesory ARM. Będą wykorzystywane w tradycyjnych komputerach do użytku w domu lub pracy. Nowe procesory mają stanowić konkurencję nie tylko dla Intela, ale również dla Apple.

NVIDIA i AMD rozpoczęły wstępne prace nad procesorami ARM. Zgodnie z planami na rynek trafią już w 2025 r. Nowe procesory mają stanowić konkurencję na produktów Intela, ale też dla Apple i ich układów z serii M1 i M2 wykorzystywanych w MacBookach.

Coraz większa konkurencja dla Apple

NVIDIA miała już w swojej ofercie tego typu układy. Były one jednak niedostępne w tradycyjnych komputerach. Teraz firma chce wyprodukować procesory, które będą wykorzystywane w każdym sprzęcie, by zaznaczyć swoją obecność na rynku CPU.

Takie same plany ma AMD, co jeszcze podnosi stawkę konkurencji na rynku. Nad własnym procesorem ARM pracuje również Microsoft. Apple musi liczyć się z tym, że inne firmy chcą również mieć udział w zyskach na tym polu.

Wszystko to wpływa na Intela. Żeby nie stracić swojej pozycji musi dostarczać nowoczesne rozwiązania gwarantujące wydajność oraz energooszczędność.

Finalnie na tym wyścigu mogą zyskać użytkownicy sprzętów wyposażanych w coraz lepsze procesory.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...