Problemy z logowaniem i dźwiękiem w Microsoft Teams

98
Anna Shvets-pexels

Microsoft Teams odnotował problemy, które utrudniały pracę i naukę zdalną. Pojawiały się kolejne sygnały o kłopotach z komunikatorem. Przede wszystkim chodziło o utrudnienia w komunikacji głosowej – niektórzy nie słyszą rozmówców lub nie działają ich mikrofony.


Pierwsze problemy z  Microsoft Teams downdetector odnotował w poniedziałek jeszcze przed godziną 8. Chociaż nie było ich dużo, to zgłoszenia pojawiały się regularnie. Widocznie to jakaś większa awaria Teamsów, bo oprócz kłopotów z dźwiękiem pojawiały się też informacje o braku możliwości dołączenia do spotkań, losowym odrzucaniu połączeń czy problemach z logowaniem.

To wskazuje na awarię nie tylko konkretnego mechanizmu komunikatora. A na naprawienie tego najwyraźniej trzeba będzie poczekać. Na pewno nie ułatwi to powrotu do edukacji online, która została utrzymana w klasach powyżej 1-3 i wróciła właśnie od 18.01. Sytuacja dotnie też pracujących online i korzystających w tym celu z Microsoft Teams. Ewentualne problemy z dźwiękiem w aplikacji mogą też mieć związek z kłopotliwymi ustawieniami w Windows 10. Nieodpowiednia konfiguracja w niektórych miejscach może blokować dostęp do mikrofonu przez aplikację.

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl