TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Problemy z logowaniem i dźwiękiem w Microsoft Teams

Microsoft Teams odnotował problemy, które utrudniały pracę i naukę zdalną. Pojawiały się kolejne sygnały o kłopotach z komunikatorem. Przede wszystkim chodziło o utrudnienia w komunikacji głosowej – niektórzy nie słyszą rozmówców lub nie działają ich mikrofony.


Pierwsze problemy z  Microsoft Teams downdetector odnotował w poniedziałek jeszcze przed godziną 8. Chociaż nie było ich dużo, to zgłoszenia pojawiały się regularnie. Widocznie to jakaś większa awaria Teamsów, bo oprócz kłopotów z dźwiękiem pojawiały się też informacje o braku możliwości dołączenia do spotkań, losowym odrzucaniu połączeń czy problemach z logowaniem.

To wskazuje na awarię nie tylko konkretnego mechanizmu komunikatora. A na naprawienie tego najwyraźniej trzeba będzie poczekać. Na pewno nie ułatwi to powrotu do edukacji online, która została utrzymana w klasach powyżej 1-3 i wróciła właśnie od 18.01. Sytuacja dotnie też pracujących online i korzystających w tym celu z Microsoft Teams. Ewentualne problemy z dźwiękiem w aplikacji mogą też mieć związek z kłopotliwymi ustawieniami w Windows 10. Nieodpowiednia konfiguracja w niektórych miejscach może blokować dostęp do mikrofonu przez aplikację.

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...