TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

2 mld euro na cyfryzację i sieci szerokopasmowe

W poniedziałek ruszyły konsultacje społeczne Umowy Partnerstwa. Jest to najważniejszy dokument określający cele, na jakie Polska przeznaczy fundusze europejskie w latach 2021-2027. Projekt Umowy Partnerstwa przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Konsultacje obejmą wszystkie województwa.

Umowa Partnerstwa określa cele i sposób inwestowania funduszy unijnych z polityki spójności. W przyszłej perspektywie Polska dostanie 72,2 miliarda euro. Dodatkowo przypadnie nam w udziale 3,8 miliarda euro z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. To w sumie 76 mld euro na najbliższe lata.

Pieniądze w ramach polityki spójności będą przeznaczone na cyfryzację oraz rozwój infrastruktury szerokopasmowej. Pomogą one przyspieszyć cyfryzację kraju. Do tego dochodzi finansowanie realizacji inwestycji w innowacje.

Programy krajowe zbliżone są do tych już realizowanych. Dlatego kontynuowany będzie program Cyfrowa Polska, na który przewidziane są 2 mld euro. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na cyfryzację i sieci szerokopasmowe.

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...