Pozew przeciwko Netflixowi w Korei przez „Squid Game”

66

Nowy serial Netflixa – „Squid Game” cieszy się ogromną popularnością. Do tego stopnia, że w Korei Południowej doprowadziło to do zakłóceń w sieci. A to z kolei doprowadziło do sytuacji, w której jeden z koreańskich dostawców internetu postanowił pozwać Netflixa.

Popularność serialu „Squid Game” jest tak duża, że doprowadziła do zakłóceń sieci internetowej w Korei Południowej. Dlatego firma telekomunikacyjna SK Broadband postanowiłą domagać się od Netflixa opłat za obciążenie pasma internetowego. W tej sprawie został złożony pozew do sądu.

SK Broadband twierdzi, że Netflix w ostatnich trzech latach wygenerował wzrost ruchu w sieci o 1150 gigabitów na sekundę. A szczyt tego obciążenia w sieci Korei Południowej zbiegł się z premierą serialu „Squid Game” w dniu 17 września.

Pozew jest kolejnym elementem w sprawie związanej z obowiązkiem ponoszenia kosztów za korzystanie z pasma internetowego przez platformy streamingowe jak Netflix. Przy poprzednim procesie przedstawiciel prawny Netfliksa twierdził, że obowiązkiem firmy nie jest zapewnienie dostępu do sieci użytkownikom, a dostarczanie in odpowiednich treści.

Rzecznik Netflixa nie chciał sprawy komentować – jak podaje Reuters.

Chętnie natomiast komentowana jest sama popularność samego serialu. Ted Sarandos – współdyrektor generalny Netfliksa stwierdził, że jest duże prawdopodobieństwo, że „Squid Game” zostanie najpopularniejszym nieanglojęzycznym serialem platformy.

W dodatku Kang Dong-han – wiceprezes koreańskiego oddziału firmy przekonywa, że Netflix inwestując w przemysł koreański wywołał efekt ekonomiczny na poziomie 4,7 mld. dol.

– Skumulowany efekt ekonomiczny naszej inwestycji wyniósł 5,6 bln. wonów. Projekt ten przyczynił się także do powstania 16 tys. miejsc pracy w różnych branżach związanych z rozrywką i produkcją treści – powiedział Dong-han.

Źródło: businessinsider.com.pl