TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Powstaje wojskowa telewizja internetowa

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o planach stworzenia wojskowej telewizji internetowej. Wojskowy Instytut Wydawniczy zajmie się produkcją filmów oraz nagrań telewizyjnych.

Wydane 3 października zarządzenie zmieniające wcześniejsze zarządzenie (z 2016 roku) dotyczy statutu Wojskowemu Instytutowi Wydawniczemu. Wprowadzono nowy zapis, który umożliwia WIW produkcję materiałów audiowizualnych.

Celem nagrań ma być kształtowanie postaw patriotycznych i proobronnych.

Wojskowa telewizja internetowa ma być docelowo skierowana do odbiorcy, który jest szeroko zdefiniowany i obejmuje osoby interesujące się wojskowością (profesjonalnie lub amatorsko), a także ogólnie rozumianym bezpieczeństwem.

Przygotowana telewizja ma również popularyzować kulturę, tradycję i dzieje oręża polskiego.

Wydział Prasowy Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej w informacji prasowej przekazuje: Instytut Wydawniczy jest odpowiedzialny za upowszechnianie wiedzy na temat Wojska Polskiego […] Nie da się tego robić nie uwzględniając współczesnych dróg dotarcia do odbiorcy. Idąc drogą wszystkich mediów, WIW rozszerza zakres działania o telewizję internetową (IPTV), czyli dostarczającą treści telewizyjne za pośrednictwem sieci protokołu internetowego (IP).

Wojskowy Instytut Wydawniczy jest WIW wydawcą miesięcznika „Polska Zbrojna”, dwumiesięcznika „Przegląd Sił Zbrojnych”, oraz kwartalnik Bellona i serwisu Polska-zbrojna.pl.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze