TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Powołano Pełnomocniczkę Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej

Justyna Orłowska została powołana przez Ministra Przemysława Czarnka na Pełnomocniczkę Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej. Funkcję będzie pełnić równolegle z byciem Pełnomocniczką Prezesa Rady Ministrów do spraw GovTech.

Głównym zadaniem Justyny Orłowskiej na tym stanowisku będzie koordynacja procesu cyfryzacji systemu oświaty i szkolnictwa wyższego. Kolejnym jej zadaniem będzie rozwój edukacji opartej o innowacje i nowe technologie. W te zadania ma być włączone kierowane przez nią Centrum GovTech.

Pełnomocniczka będzie odpowiadać za tworzenie, utrzymywanie i rozwijanie usług elektronicznych systemów, rejestrów i innych narzędzi cyfrowych wspierających proces cyfryzacji systemu oświaty oraz systemu szkolnictwa wyższego. Będzie wdrażać nowe rozwiązania dydaktyczne, programy wspierające kształcenie kompetencji przyszłości czy rozwijające kreatywność.

Ma być również reprezentantką ministra w kwestiach tych zagadnień.

To kolejne wyzwanie dla Justyny Orłowskiej. W 2016 roku dołączyła do zespołu doradców Ministra Rozwoju jako odpowiedzialna za zarządzanie innowacyjnymi projektami cyfrowymi. W 2018 roku dostała nominację na stanowisko dyrektorskie w programie GovTech. W 2020 roku powołano ją na Pełnomocniczkę Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, a w grudniu tego samego roku zaczęła kierować  Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...