TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Windows 11 już na horyzoncie

Już 5 października pojawi się Windows 11. Będzie możliwe ściągnięcie aktualizacji na komputery osobiste z Windows 10. Będzie także preinstalowany w komputerach w sprzedaży.

Windows 11 to trochę nowości.

Posiada on nowy wygląd i nowe brzmienie. Nowy przycisk Start wykorzystuje moc chmury obliczeniowej i platformy Microsoft 365. Ostatnie pliki będzie można wyświetlać bez względu na urządzenie, na którym wcześniej były przeglądane.

Lepszą wydajność mają zapewnić funkce Snap Layouts, Snap Groups i Desktops. A chat w Microsoft Teams będzie zintegrowany z paskiem zadań.

Firma zapowiada również większość produktywność i szybkość przeglądarki Microsoft Edge.

To także oprogramowanie wychodzące naprzeciw potrzebom  graczy. Nie tylko z uwagi na zastosowanie DirectX 12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR. Także poprzez usługę Usługa Xbox Game Pass na PC lub Ultimate, co daje im dostęp do ponad 100 gier na omputery PC z Windows 11 w niskiej cenie. Chociaż sam XboX Game Pass jest sprzedawany oddzielnie.

Pojawi się nowy dostęp do Microsoft Store. Ułatwi wyszukiwanie aplikacji, gier, programów i filmów. Poprzez współpracę z firmami Amazon i Intel do sklepu mają być wprowadzane aplikacje na system Android. Sklep zostanie też udostępniony programistom i twórcom, by mogli dodawać własne aplikacje. Ułatwiony ma być też proces tworzenia aplikacji natywnych i internetowych.

Microsoft 11 jest też stworzony z myślą o pracy hybrydowej. Przedsiębiorstwa mogą przetestować system w wersji preview już dziś w Azure Virtual Desktop, a finalnie w systemie Windows 365.

Bezpłatna aktualizacja do systemu Windows 11 rozpocznie się5 października. Najpierw system pojawi się w nowych urządzeniach. Później będzie wprowadzana w komputerach znajdujących się na rynku. Przewidywany czas wyposażenia w nowy system wszystkich kwalifikujących się do tego urządzeń to połowa 2022 r.

O możliwości aktualizacji oprogramowania będzie informowała usługa Windows Update.

Źródło: news.microsoft.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...