Windows 11 już na horyzoncie

Już 5 października pojawi się Windows 11. Będzie możliwe ściągnięcie aktualizacji na komputery osobiste z Windows 10. Będzie także preinstalowany w komputerach w sprzedaży.

Windows 11 to trochę nowości.

Posiada on nowy wygląd i nowe brzmienie. Nowy przycisk Start wykorzystuje moc chmury obliczeniowej i platformy Microsoft 365. Ostatnie pliki będzie można wyświetlać bez względu na urządzenie, na którym wcześniej były przeglądane.

Lepszą wydajność mają zapewnić funkce Snap Layouts, Snap Groups i Desktops. A chat w Microsoft Teams będzie zintegrowany z paskiem zadań.

Firma zapowiada również większość produktywność i szybkość przeglądarki Microsoft Edge.

To także oprogramowanie wychodzące naprzeciw potrzebom  graczy. Nie tylko z uwagi na zastosowanie DirectX 12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR. Także poprzez usługę Usługa Xbox Game Pass na PC lub Ultimate, co daje im dostęp do ponad 100 gier na omputery PC z Windows 11 w niskiej cenie. Chociaż sam XboX Game Pass jest sprzedawany oddzielnie.

Pojawi się nowy dostęp do Microsoft Store. Ułatwi wyszukiwanie aplikacji, gier, programów i filmów. Poprzez współpracę z firmami Amazon i Intel do sklepu mają być wprowadzane aplikacje na system Android. Sklep zostanie też udostępniony programistom i twórcom, by mogli dodawać własne aplikacje. Ułatwiony ma być też proces tworzenia aplikacji natywnych i internetowych.

Microsoft 11 jest też stworzony z myślą o pracy hybrydowej. Przedsiębiorstwa mogą przetestować system w wersji preview już dziś w Azure Virtual Desktop, a finalnie w systemie Windows 365.

Bezpłatna aktualizacja do systemu Windows 11 rozpocznie się5 października. Najpierw system pojawi się w nowych urządzeniach. Później będzie wprowadzana w komputerach znajdujących się na rynku. Przewidywany czas wyposażenia w nowy system wszystkich kwalifikujących się do tego urządzeń to połowa 2022 r.

O możliwości aktualizacji oprogramowania będzie informowała usługa Windows Update.

Źródło: news.microsoft.com