TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Powołano Komitet Transformacji Cyfrowej w Związku Cyfrowa Polska

Komitet zadaniowy ds. Transformacji Cyfrowej został powołany przez Związek Cyfrowa Polska. W ramach działań będzie zajmował się wykorzystywaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w biznesie i administracji. Głównie chodzi o mniejsze zużycie papieru, czyli ideę paperless.

Firmy, które weszły w skład komitetu, to Asseco, Samsung, HPE i Amazon.

– Komitet ma na celu promowanie cyfrowych narzędzi, które pomogą przedsiębiorcom oraz administracji publicznej cyfryzować procesy w organizacjach. Chcemy również pokazywać, jakie korzyści wynikają z cyfryzacji biznesu i administracji, oraz doradzać, jak rozpocząć cyfrową transformację – mówi prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik.

Ma w tym pomagać promowanie idei paperless. Chodzi o budowanie świadomości bezpieczeństwa procesów cyfrowych oraz podejmowanie działań mających na celu edukowanie biznesu w zakresie rozwiązań cyfrowych.

Wyzwania legislacyjne, które stoją przed komitetem, to m.in. uregulowanie prawne pozwalające zaakceptować metodę wideoweryfikacji realizowaną w trybie automatycznym czy uznanie dokumentów opatrzonych podpisem własnoręcznym utrwalonym elektronicznie na równi z podpisanymi dokumentami papierowymi.

Obecnie trwa już kampania komitetu #BiznesBezPapieru. A więcej na ten temat można przeczytać na stronie: https://biznesbezpapieru.pl/.

– Jeżeli chodzi o wdrażanie transformacji cyfrowej czy to w biznesie, czy w administracji, nie da się tego skutecznie zrobić bez konkretnych regulacji prawnych. Nowy komitet będzie mieć więc również za zadanie pokazywanie, gdzie i jak powinno zadziałać prawo, by cyfryzacja mogła odbywać się nie tylko na papierze, ale też w realnym życiu – przekonuje Michał Kanownik.

Źródło: cyfrowapolska.org
Obraz: cyfrowapolska.org

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze