Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kontrolowanie jakości internetu za 16 milionów

Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzyma z dofinansowania w wysokości prawie 16 milionów złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na nowy System Monitorowania Jakości Internetu. Pochodzą ze środków unijnych.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa zatwierdziło przedsięwzięcie i jego koszty. Finansowanie odbywa się w ramach programu “Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Projekt UKE to „Dostęp do bieżącej informacji o jakości usług IAS w oparciu o System Monitorowania Jakości Internetu (SMJI)”. Zrealizowany zostanie do czerwca 2023 r.

Realizacja projektu oparta będzie na e-usłudze z dostępem do bieżącej informacji o jakości usług dostępu do internetu. Będzie ona automatycznie mierzyć jakość oferowanych usług i porównywać z ofertą operatora.

Zgodnie z deklaracjami UKE ma to wspierać urząd przy prowadzeniu procedur reklamacyjnych. Pozwoli to kilkanaście tysięcy zgłoszeń o charakterze informacyjnym w skali dwunastu miesięcy sprawdzać w ramach e-usługi realizowanej w trybie transakcyjnym.

System Monitorowania Jakości Internetu ma też działać w oparciu o big data i pozwalać na odczytywanie wyników klientom prywatnym i biznesowym. Ma być też lepszy niż obecny certyfikowany PRO Speed Test.

Źródło: antyweb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...

1500 osób straci pracę w Spotify

Kolejna fala zwolnień Spotify. Ten największy serwis stremujący muzykę już w styczniu zwolnił 600...

Superkomputer dla każdego! Czy to możliwe?

Amazon postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy marzą o nim lub potrzebują  superkomputera. Nie trzeba...

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności....