POPC. Orange i INEA rozszerzyły współpracę

585
fot. Orange.pl

Podpisano współpracę o dostępie do sieci światłowodowej Fiberhost pomiędzy Orange Polska a firmą INEA w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3). Dzięki temu do internetu podłączonych zostanie kolejnych 550 tys. gospodarstw domowych w kraju.

„Umowa jest rozszerzeniem dotychczasowej współpracy między firmami. Dostęp dotyczy sieci wybudowanych w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3) i obejmie kolejnych 550 tys. gospodarstw domowych w kraju. Oznacza, że korzystając z otwartej sieci światłowodowej, udostępnianej przez INEA pod marką Fiberhost, usługi Orange Polska będą dostępne dla ponad miliona użytkowników” – czytamy w komunikacie wydanym przez operatora INEA.

INEA i Orange Polska współpracę rozpoczęły w 2017 r. Najpierw Orange uzyskał dostęp do sieci komercyjnych, czyli budowanych ze środków własnych INEA. Dwa lata później rozszerzono współpracę o infrastrukturę budowaną w ramach pierwszego i drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Teraz podpisana została kolejna umowa, na sieci powstające w ramach trzeciego konkursu POPC.
Michał Bartkowiak, prezes cytowany w komunikacie, podkreślił, że Orange Polska jest pierwszym operatorem w kraju, z którym już ponad 3 lata temu firma, którą kieruje, rozpoczęła współpracę z pomarańczowym operatorem w modelu open access.

„Cieszy nas duże zainteresowanie oferowaniem usług na sieciach powstających w ramach trzeciego konkursu POPC. Pierwsi klienci Orange Polska będą mogli skorzystać z usług operatora na nowych sieciach już w lipcu” – skomentował prezes INEA Michał Bartkowiak, cytowany w komunikacie.

Dzięki wszystkim podpisanym umowom Orange Polska uzyskał dostęp do niemal całej otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, która zasięgiem obejmie docelowo ponad 1 mln gospodarstw domowych w całej Polsce.

Źródło: ISBnews