TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polacy wierzą mediom społecznościowym

Z badań Eurobarometru wynika, że aż 53 procent Polaków wierzy w informacje, które zamieszczane są na portalach społecznościowych. Okazuje się jednak, że 20 procent informacji zamieszczanych w internecie pisanych jest przez boty – zaprogramowane roboty, które udają człowieka.
Badanie “Pluralizm medialny i demokracja” z listopada ubiegłego roku pokazuje, że jesteśmy tym krajem w Unii Europejskiej, który najmocniej wierzy w informacje zamieszczane na portalach społecznościowych. W Niemczech poziom ten wynosi zaledwie 24 procent, a średnia w UE to nieco ponad 30. Badania przeprowadzone przez Roberta Gorwę z Uniwersytetu w Oxfordzie wskazują np., że jedna z firm komunikacyjnych w ciągu ostatnich 10 lat stworzyła ponad 40 tysięcy fałszywych tożsamości. Oznacza to setki tysięcy fałszywych kont, które wykorzystywane były chociażby przy okazji wyborów. Badania wskazują, że ok. 20 procent informacji zamieszczanych na Twitterze pochodzi z fałszywych lub mocno podejrzanych kont.
Wydaje się to istotne, biorąc pod uwagę fakt, że z Facebooka korzysta w Polsce aż 83 procent internautów, co daje nam ponad 22 miliony aktywnych użytkowników.
Źródło: www.innowacje.newseria.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...