Pojazdy autonomiczne w strefie jazdy wirtualnej

95

W Seulu tworzona jest strefa jazdy w wirtualnej rzeczywistości. Ma służyć do testowania pojazdów autonomicznych. Symulator VR będzie odzwierciedlać warunki drogowe i pogodowe dzięki technologii bliźniaków cyfrowych.

Powstanie strefę jazdy w wirtualnej rzeczywistości (VR) ogłosił  Seoul Metropolitan Government. Symulator VR jest częścią projektu budowy kooperacyjnego inteligentnego systemu transportowego (C-ITS).

Ratusz w Seulu szacuje, że symulator autonomicznej jazdy to koszt kosztować od 100 do 200 mln wonów (78,5-157 tys. dol.). Symulatory sprowadzane będą z zagranicy.

– Otworzymy i rozszerzymy naszą platformę internetową do autonomicznych jazd testowych, opartą na światowej klasy technologiach cyfrowych bliźniaków – zapowiedział cytowany przez cities-today.com Baek Ho, zastępca burmistrza ds. transportu miejskiego w Seulu.

Dodał też, że Seul ma się stać miastem skomercjalizowanych pojazdów autonomicznych. Firmy będą mogły przetestować w nim swoje technologie. Także szkoły i firmy w Korei Południowej muszą inwestować w zbieranie danych pozwalających im rozwijać technologie automatycznego prowadzenia pojazdu.

Technologia cyfrowych bliźniaków zapewni szczegółową mapę 3D z symulacją infrastruktury miejskiej takiej jak budynki i ulice, z warunkami ruchu i pogodowymi czy strefami ochrony dzieci.

Symulator będzie ogólnodostępny i korzystać z niego bezpłatnie będzie mogła każda organizacja, uczelnia lub firma. Większa liczba testujących go programistów to większa możliwość ulepszenia technologii pojazdów autonomicznych. Pomoże to branży w szybszym rozwoju.

W planach jest rozszerzenie wirtualnej mapy o autonomiczną jazdę w centrum miasta i z Sangam do Gangnam.

Źródło: portalsamorzadowy.pl