Podwyżka cen HBO Max

HBO max

Warner Bros. Discovery podnosi ceny abonamentu HBO Max. To pierwsza taka decyzja od chwili wprowadzenia serwisu w maju 2020 roku. Od 11 lutego tego roku w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie cena podstawowej wersji będzie wynosić 15,99 dol. miesięcznie.

Nie jest to duża podwyżka, dlatego że obecnie abonenci płaca 14,99 dolara. Jednak jest to wyraźny sygnał, że nawet firma, która nie podnosiła opłat od wprowadzenia usługi, teraz musi zdecydować się na taki krok. Podczas konferencji komunikacyjnej Gunnar Wiedenfels – dyrektor finansowy WBD stwierdził, że ceny subskrypcji streamingu są za niskie, a ich podniesienie to możliwość lepszego świadczenia usług.

W oświadczeniu HBO podało, że wzrost cen pozwoli nam nadal inwestować w dostarczanie jeszcze bardziej definiujących kulturę programów i poprawę jakości obsługi klienta dla wszystkich użytkowników. Jednocześnie ostatni okres to rezygnacja z wielu zapowiadanych produkcji czy likwidacja części oferty jak miało to miejsce w przypadku kultowych animacji „Zwariowane melodie” i „Flinstonowie”.

Chociaż pakiet podstawowy będzie kosztował już niebawem 15,99 dol. miesięcznie, to bez zmian pozostaje cena opcji z reklamami – 9,99 dolara.

Źródło: press.pl