TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Podsumowanie MiŚOT Meeting Wisła 2018

 
 
Kolejna już edycja spotkania Małych i Średnich Operatorów TelekomunikacyjnychMiŚOT Meeting odbyła się tym razem w dniach 7-9 maja 2018 r., w Hotelu STOK w malowniczych, górskich terenach Wisły. Jak zwykle, organizatorami konferencji byli: iNET Group – spółka celowa założona przez MiŚOT dla MiŚOT, Stowarzyszenie e-Południe – animator węzła wymiany ruchu EPIX i wielu inicjatyw dla MiŚOT oraz magazyn ICT Professional – działający na rzecz i również wywodzący się ze środowiska MiŚOT.
Tej wiosny uczestnicy mieli okazję poczuć niepowtarzalny klimat lat 20 – czasów prohibicji, blichtru i gangsterskich porachunków.
 
Dzień 0 – Warsztaty
Tradycyjnie już, właściwą konferencję poprzedził dzień MiŚOT-owych warsztatów, podczas których operatorzy czerpali wiedzę w trakcie praktycznych, interakcyjnych zajęć. Zatem już pierwszego dnia poznali tajniki wykorzystania social media w pozyskiwaniu nowych klientów, przygotowywania biznesplanu niezbędnego do otrzymania finansowania działalności, czy pełnienia roli managera pracy zespołowej. Ponadto, przeprowadzone zostały także, znane z poprzednich edycji konferencji, konsultacje KIKE, podczas których Prezes Karol Skupień omawiał szczegółowo aspekty GRAP KIKE, a także praktyczne warsztaty z możliwości, jakie daje globalna sieć RIPE Atlas.
Dzień owocnych warsztatów zakończyło huczne Before Party, podczas którego uczestnicy bawili się w Chacie Grillowej przy akompaniamencie muzyki lat 20. Odważniejsi mieli również okazję wziąć udział w zabawach i konkursach, a zwycięzcom udało się wygrać przejażdżkę luksusową, białą limuzyną po ulicach Wisły ze szklanką złotego trunku w dłoniach.
 
Dzień I
Po intensywnym dniu warsztatowym nadszedł moment otwarcia konferencji. Prelekcje zostały podzielone na kilka bloków tematycznych:

  • Blok ekspertów – w którym prelekcje prowadzili partnerzy konferencji, przybliżający nowinki technologiczne,
  • Blok projektów – w którym poruszane były aspekty związane z wszelkimi projektami dotyczącymi branży MiŚOT,
  • Blok systemów – w którym prelegenci próbowali odpowiedzieć na pytanie: Jak znaleźć idealny system dla ISP i czy taki w ogóle istnieje?

 
W bloku projektów omówiony został sukces MdO, czyli MiŚOT dla OSE. Nie mniej istotne były również prelekcje dotyczące RODO, które miały na celu podsumowanie tego tematu na 16 dni przed jego wdrożeniem.
Poruszone zostały również projekty Stowarzyszenia e-Południe, czyli Tele. Centrum i Tele.Odpowiedzialni oraz projekt iNET Group – DriveBy Tech Meeting. Natomiast panel dyskusyjny – Finansowanie Działalności MiŚOT, zakończył blok projektów.
 
Z kolei blok systemów stanowił kontynuację głównego tematu wiosennego wydania magazynu ICT Professional – zestawienia systemów dla MiŚOT. Operatorzy mieli jedyną taką okazję, by w jednym miejscu i czasie poznać dostępne na rynku systemy i porozmawiać w cztery oczy z ich producentami, a także odpowiedzieć sobie na pytanie – jak wybrać system idealny dla mojej firmy? Na pytania słuchaczy odpowiadali dostawcy systemów CRM, OSS, BSS i innych.
 
Impreza wieczorna                                           
Wieczorem, intensywny dzień prelekcji uwieńczyło jak co roku xBEST Party. Tym razem, aby spełnić oczekiwania każdego z uczestników, przygotowanych zostało kilka stref:

  • Strefa głośna – mająca miejsce w Sali kongresowej,
  • Strefa cicha – w Sali restauracyjnej,
  • Kręgielnia.

Każda ze stref oferowała inny wymiar wieczornej rozrywki.
W strefie głośnej odbyła się uroczysta kolacja i otwarcie wieczoru przez organizatorów, po czym nastąpiła długo wyczekiwana Gala Tele.Odpowiedzialni i wręczenie certyfikatów. Szczegóły na temat Gali znajdziecie tutaj: http://ictprofessional.pl/rozdano-pierwsze-certyfikaty-tele-odpowiedzialnych/
Następnie rozpoczęła się impreza, która obfitowała w wiele atrakcji – uczestnicy podziwiali pokaz barmański, pokaz laserowy, występy tancerek rewiowych i wokalne, a niedługo po tym sami podbili parkiet i bawili się w towarzystwie DJ-a do samego rana. Natomiast we foyer sali kongresowej można było uwiecznić chwile w fotobudce z rekwizytami dla prawdziwych gangsterów.
Z kolei w strefie cichej, równolegle do imprezy tanecznej, odbywały się rozmowy w kuluarach i zacięte rozgrywki w kasynie.
Nie zabrakło również atrakcji dla urodzonych sportowców, którzy mogli spróbować swoich sił w zawodach w kręgle pod opieką firmy 3S, znanej już w branży jako organizator wielu rozgrywek sportowych.
 
Dzień II
Drugi dzień konferencji podzielony został również na trzy główne bloki tematyczne:

  • Menedżerski blok jakości – podczas którego poruszane były aspekty wydajnego zarządzania firmą, a także przedstawiony został raport z badania branży MiŚOT,
  • Techniczny blok jakości – w którym omawiane były aspekty techniczne, wpływające na jakość świadczonych przez ISP usług,
  • Blok prawny – w którym poruszony został szczegółowo temat zmiany prawa telekomunikacyjnego.

 
Istotnym elementem konferencji była także przestrzeń wystawiennicza, w której wyjątkowo licznie zaprezentowali się partnerzy konferencji i gdzie uczestnicy mogli porozmawiać w cztery oczy z producentami i dostawcami usług dla MiŚOT.
Ponadto, podczas trwania całej konferencji, do dyspozycji uczestników był jak zawsze MeetMeRoom, gdzie mogli w spokoju pracować lub prowadzić rozmowy w kuluarach.
Dzisiaj, kilka dni po konferencji, możemy spokojnie powiedzieć, że tegoroczna wiosenna edycja ponownie obfitowała w moc atrakcji i porządnej dawki rzetelnej wiedzy. A teraz gorąco zapraszamy Was na kolejną, jesienną edycję, o której usłyszycie już niebawem.
 

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze