TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Pocztex Mobile  – nowa aplikacja Poczty Polskiej

Poczta Polska śmiało – chociaż z wyraźnym opóźnieniem- wchodzi w XXI wiek i udostępnia aplikację do obsługi przesyłek kurierskich. Pocztex Mobile umożliwi śledzenie nadchodzących paczek na urządzeniach mobilnych.

Śledzenie przesyłek kurierskich różnych firm w aplikacjach mobilnych jest opcją dostępną od dłuższego czasu. Teraz także Poczta Polska odkryła tę opcję i wprowadziła Pocztex Mobile. Przedstawiciele spółki twierdza, że to nowość podnosząca zainteresowanie usługami państwowego dostawcy.

Pocztex Mobile – mobilne śledzenie paczek

Aplikacje Pocztex Mobile można znaleźć w sklepach z aplikacjami. Dostępne są zarówno dla telefonów z oprogramowaniem Android, jak i iOS. W aplikacji można śledzić przesyłki Pocztex, do których został przyporządkowany dany numer telefonu.

Pocztex Mobile pozwala sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka. W zakładce „Archiwum” znajdują się wcześniej śledzone w aplikacji paczki. Aplikacja to także łatwy sposób na wyszukanie kodów pocztowych, placówek Poczty Polskiej oraz punktów partnerskich, a także automatów paczkowych Pocztex Automat.

W sekcji „Pomoc” oprócz możliwości zadawania pytań związanych z korzystaniem z aplikacji, użytkownik może połączyć się z konsultantem Poczty Polskiej mailowo lub telefonicznie.

Pocztex Mobile to dopiero początek

Na razie Pocztex Mobile pobrało jedynie kilkaset osób. Korzystanie z niej wymaga rejestracji, wpisania loginu i hasła oraz danych kontaktowych- w tym numeru telefonu. Trzeba również zaakceptować regulamin. Dzięki podaniu numeru telefonu informacje o przesyłkach pojawiają się automatycznie w momencie odnotowania w systemie przesyłki do danego numeru przypisanej.

Wraz z aplikacją Pocztex Mobile została uruchomiona strona internetowa. Loguje się na niej za pomocą tych samych danych co w aplikacji. Systemy są połączone i strona ma taką samą funkcjonalność, jak aplikacja. Jednak zapowiadane są na niej nowości. W pierwszej aktualizacji ma pojawić się opcja nadawania przesyłek. Pozostaje czekać na kolejne zdobycze technologiczne Poczty Polskiej.

Źródło: pocztex.pl, instalki.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...