TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Z jakich zabezpieczeń korzysta się przy wirtualnych serwerach VPS?

Serwery VPS to interesująca i dość wygodna propozycja, szczególnie dla osób, które preferują pracę w środowisku wirtualnym. Warto jednak pamiętać, że system ten dla wielu osób może zdawać się obcy, a nawet mniej bezpieczny, niż korzystanie ze sprzętu analogowego. Poniżej przedstawimy więc, z jakich zabezpieczeń najczęściej korzysta się przy wirtualnych serwerach VPS.

pasek

Ciągła ochrona Anty DDoS dla serwera VPS

Ochrona Anty DDoS przydatna jest przede wszystkim, do zapobiegania włamaniom do naszego systemu komputerowego. Distributed Denial of Service to z angielskiego rozproszona odmowa usługi. Jest to jeden z najczęściej występujących ataków hakerskich, a jego celem jest spowolnienie i zablokowanie danego systemu informatycznego lub uniemożliwienie działania usługi. Można również powiedzieć, że często jest to atak masowy, ponieważ najczęściej przeprowadzany jest on przez wiele zainfekowanych urządzeńSerwery VPS z ochroną Anty DDoS od seohost.pl posiadają ciągłą ochronę przed najpopularniejszymi z ataków, dzięki temu Twoja strona internetowa lub usługa nie powinny przestać działać z winy hakerów. System ten stale chroni również serwery macierzyste z wykorzystaniem autorskich rozwiązań.

Odizolowane środowisko wirtualnego serwera VPS

Nie da się ukryć, że jedną z głównych zalet, jakie posiadają serwery wirtualne VPS, jest dokładne odizolowanie naszego środowiska pracy od zasobów innych klientów. W praktyce oznacza to, że z naszej usługi nie powinien korzystać żaden inny użytkownik. Jest to również duża zaleta, jeśli wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa. Odizolowany system na wyłączność jest o wiele mniej podatny na ingerencję innych użytkowników, pracujących w ramach tego samego środowiska. Rozwiązanie to może być szczególnie korzystne, kiedy obsługujemy wieloosobowe gry na VPS.

Możliwość stałego kontaktu z konsultantami i technikami

Nie można zapominać, że w świecie cyfrowym w dalszym ciągu duże znaczenie ma człowiek. Właśnie dlatego wybierając swój wirtualny serwer VPS, dobrze jest upewnić się, czy oferta przewiduje stały dostęp do obsługi klienta. Rozmowa z konsultantem może bowiem rozjaśnić podstawowe problemy, a nawet powstrzymać nas samych od popełnienia krytycznego błędu na naszym serwerze.

Kopie zapasowe danych serwera VPS

Serwer VPS może przechowywać niezwykle ważne dane, których utrata skutkowałaby tragedią. Właśnie dlatego bardzo korzystne może okazać się narzędzie, które automatycznie wykonuje kopie zapasowe danych w określonych interwałach czasowych. Regularne, na przykład tygodniowe, wykonywanie kopii zapasowej treści na serwerze może uratować między innymi nasz sklep internetowy lub stronę internetową, w wypadku większego wypadku lub awarii.

Zastanawiając się więc, z jakich z jakich zabezpieczeń korzysta się przy wirtualnych serwerach VPS, warto pomyśleć o czterech głównych narzędziach i sposobach. Przede wszystkim ochrona może być świadczona przez system Anty DDoS. Do podwyższenia poziomu bezpieczeństwa przyczynia się również odizolowane środowisko serwerów VPS, możliwość stałego kontaktu z obsługą oraz opcja tworzenia kopii zapasowych.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...