Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Po zalogowaniu do pakietu Office możesz stracić swoje dane

Nowy atak phishingowy na użytkowników Office. Wizerunek Microsoftu został wykorzystany do wysyłania fałszywych powiadomień mających wyłudzić login i hasła do konta.

Wizerunek Microsoft i logotyp pakietu Office służą do zdobycia zaufania ofiar w nowym ataku phishingowym. W wiadomościach e-mail pojawia się informacja o  „zablokowanych wiadomości spamowych”.

Jeśli adresat e-maila wykona działania sugerowane w mailu, to może przekazać swoje dane do logowania oszustom. A to pozwoli im odczytać jego pliki z chmury, wiadomości, a nawet zdobyć klucze odzyskiwania BitLockera.

– Najnowszy atak na użytkowników Office 365 pokazuje, że napastnicy sięgają po coraz bardziej wysublimowane metody. Warto też zauważyć narastającą liczbę do tej pory mniej znanych ataków typu spearphishing czy phishing OAuth. Zalecamy nie tylko użytkownikom usług Microsoft zachowanie ostrożności przy obsłudze wiadomości e-mail, a także stosowanie narzędzi bezpieczeństwa, pozwalających wychwycić oszustwa – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken.

Po raz kolejny przypominamy, że warto pamiętać o zasadach cyberbezpieczeństwa. Nie klikać bezrefleksyjnie w linki w mailach nawet wtedy, gdy wydają się być przesłane od znanego nadawcy. Wszystko weryfikować. I mieć świadomość tego, że wiele informacji trafia do spamu z konkretnych powodów m.in. dlatego, ze zawierają podejrzane linki.

Źródło: dobreprogramy.p

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...