TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Płonące powerbanki

Pojawiły się nietypowe problemy z powerbankami Humane AI Pin. Zawinić miał dostawca akumulatorów, ale produkt końcowy może być niebezpieczny dla użytkowników.

Humane AI Pin to inteligentna broszka anonsowana jako smartfon przyszłości. Produkt nie ma dobrej opinii, gdyż już na początku recenzenci dostrzegli szereg wad konstrukcyjnych. Słaby akumulator i wysoka temperatura pracy były jednymi z nich. Teraz okazuje się, że może to prowadzić do skutków niebezpiecznych dla użytkowników.

Głównym problemem jest akumulator, który wykorzystano w Charge Case. To oryginalne etui ładujące do AI Pin, czyli swego rodzaju powerbank. Producent przyznał się, że stwarza on zagrożenie pożarowe, co oznacza, że może nawet się zapalić.

Ze względów ostrożności zwracamy się dzisiaj do Państwa z prośbą o natychmiastowe zaprzestanie używania i ładowania Charge Case w związku z problemem z niektórymi ogniwami baterii. Po otrzymaniu pojedynczego raportu dotyczącego problemu z ładowaniem podczas korzystania z kabla USB-C innej firmy i źródła zasilania innej firmy, zidentyfikowaliśmy problem z jakością ogniwa baterii dostarczonego przez zewnętrznego dostawcę użytego w Charge Case – pisze Humane AI Pin w oficjalnym komunikacie.

Problem dotyczy powerbanku, który chociaż nie jest elementem sprzedawanego zestawu, to jest rekomendowany jako certyfikowane akcesorium. Jego koszt nie jest bagatelny, bo trzeba za niego zapłacić 149 dolarów czyli około 588 zł. Spory wydatek za niebezpieczne urządzenie.

Firma jednak zapewnia, że bezpieczna jest Charge Pad, czyli oficjalna ładowarka indukcyjna.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...