Play wykupił śląską spółkę Syrion

Play nie zatrzymuje się w ekspansji na rynku telekomunikacyjnym. Tym razem postanowił przejąć spółkę Syrion ze Śląska działającą w trzech województwach.

Nowa transakcja Play, która ma zwiększyć możliwości działania firmy na rynku telekomunikacyjnym, to zakup 100 proc. udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach.

Syrion jest spółką, która posiada 3 tys. km sieci światłowodowej. Obejmuje ona zasięgiem trzy województwa:
śląskie,
– opolskie,
–  lubelskie.

Dzięki infrastrukturze Syrion z usługami dociera do ponad 86 tysięcy gospodarstw domowych znajdujących się w ponad 80 miejscowościach w powiatach. Te usługi to:
– dostęp do internetu,
– telefonia mobilna i stacjonarna,
– telewizja cyfrowa dla klientów indywidualnych, hurtowych i w modelu hurtowym.

W ostatnim czasie Grupa Syrion przejęła spółki SystemNet, HeNet, SSH i mikemi.net. Teraz sama została przejęta przez Grupę Play.

– Inwestycja w spółkę Syrion wspiera realizację naszego celu, jakim jest zapewnienia klientom w Polsce jak najszerszego dostępu do najwyższej jakości usług mobilnych, najszybszego internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej zapewniając im wolność wyboru – mówi Jean Marc Harion, prezes Grupy Play.

Działania Play nie zwalniają

Niedawno Grupa Play została partnerem Exatela. W ramach współpracy Exatel będzie budował własną sieć jako MVNO na infrastrukturze Playa.

Natomiast w marcu 2023 r. sprzedał francuskiemu funduszowi InfraVia 50proc. udziałów swojej spółki zależnej Polski Światłowód Otwarty. Wspólnie firmy będą budować stacjonarną sieć szerokopasmową w otwartym modelu dostępu.

Źródło: telepolis.pl