TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Plaforma Viaplay w Polsce zapowiada trzy rodzime seriale

Viaplay weszła na polski  rynek VOD. Już teraz zapowiada trzy seriale, które mają powstać w Polsce. M.in. „Polskie morderczynie” na podstawie książki Katarzyny Bondy.  

W ciągu ostatnich miesięcy szefostwo Viaplay skupowało prawa do transmisji wydarzeń sportowych. Udało się uzyskać prawa do rozgrywek Ligi Europy i Ligi Konferecji Europy, niemieckiej Bundesligi i angielskiej Premier League.

Teraz dodatkowo zapowiedziano powstanie trzech seriali, oryginalnych produkcji fabularnych od polskich twórców i aktorów.

„Czarny pies” to dramat sensacyjny, za który odpowiedzialny ma być  producent i scenarzysta Artur Kowalewski. 6 odcinków opowie historię weteranów wojen w Afganistanie i Iraku.

Również 6 odcinków będzie mieć „Wolność jaskółki”  zainspirowana powieścią Pauli Er. Autorką scenariusza opowiadającego o przemocy domowej w życiu bohaterki- Olgi, będzie Agnieszka Kruk.

„Polskie morderczynie” to serial bazujący na książce z gatunku true crime Katarzyny Bondy. To historie różnych kobiet – morderczyń. Serial tworzonym będzie przez Paprika Studios Poland. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie miał odcinków.

Teraz o sukcesie Viaplay zadecyduje podejście Polaków tak do seriali jak i transmisji sportowych oferowanych przez platformę.

Źródło:spidersweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...